Uczniowie klas V - VIII w Częstochowie na filmie młodzieżowym "Jestem M Misfit"

IMG_0275.jpeg

Możemy napisać z pełną świadomością, że w końcu doczekaliśmy się filmu młodzieżowego o polskiej szkole. Uczniowie klas V - VIII obejrzeli film fabularny pt. "Jestem M Misfit" w Cinema City "Wolność" w Częstochowie w dniu 21 listopada 2019 roku. Organizatorką wyjazdu była Grażyna Kasprzycka, wychowawczyni klasy VIII przy wsparciu: Beaty Droś, Lidii Heluszka i Katarzyny Jaskot. 

Opis filmu opracowany przez dystrybutora:
"Życie Julii (Syliwia Lipka) jest cudowne. Mieszka w Stanach Zjednoczonych, chodzi do świetnej szkoły, śpiewa i prowadzi popularny kanał w sieci. Po prostu „american dream”. Pewnego dnia, kiedy jej rodzice zdecydują się na powrót do Polski, wszystko się zmieni. Julia będzie musiała odnaleźć się w nowej szkole – Liceum Milenijnym rządzonym przez EKIPY: sportowców, nerdów, vlogerów, muzyków, fanek pięknego looku i VIP, której przewodzi zadufana Wiktoria. Razem z Magentą, szkolną outsiderką, i Kubą, niespełnionym muzykiem, stworzą paczkę wykluczonych.
     Niedługo w szkole odbędzie się coroczny konkurs muzyczny, w którym do wygrania będzie stypendium i wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Julia nie może przegapić takiej okazji. Czy Julia będzie w stanie pokonać Wiktorię (Adrianna Kępka), królową popularności? Czy Julię i Kubę ( Mateusz Ciawłowski) połączy coś więcej niż tylko szkolna przyjaźń?"


Krótkie streszczenie fabuły filmu:
"Julia Morska ma siedemnaście lat. Od dłuższego czasu mieszka z rodzicami w USA. Tam chodzi do świetnej szkoły, ma wspaniałych przyjaciół i wiedzie życie, które jak sama mówi jest cudowne.
Co więcej, Julia jest utalentowana – śpiewa. Jej kanał w sieci cieszy się sporą popularnością. Wszystko się zmienia w chwili, kiedy rodzice Julii informują dziewczynę o zbliżającym się powrocie do Polski. Julia jest załamana, nadchodzą wielkie zmiany w jej życiu. Po emocjonalnym pożegnaniu z najbliższą przyjaciółką Sylwią, Julia wyrusza do Polski – kraju, o którym w sumie wie mało i nie jest pewna czego może spodziewać się po nowej szkole i kolegach.
Kierując się optymizmem i otwartością Julia przygotowuje się na pierwszy dzień w polskiej szkole. Szybko okazuje się, że rzeczywistość odbiega od entuzjastycznych wyobrażeń licealistki. Poznaje „Magentę”, klasową outsiderkę, a ta wyjaśnia Julii meandry szkolnych relacji. W tym miejscu rządzą EKIPY i każdy uczeń należy do jednej z nich. Pośród różnych ekip (skupiających sportowców, nerdów, vlogerów, muzyków czy fanek pięknego looku) prym wiedzie ekipa VIP pod wodzą charyzmatycznej i wyniosłej Wiktorii otoczonej swoimi wyznawczyniami. Wiktoria nie daje szans Julii. Widząc w przybywającej z zagranicy dziewczynie zagrożenie, klasyfikuje ją jako LBE – laskę bez ekipy. Ale to nie koniec, bo chcąc upokorzyć jeszcze bardziej Julię nadaje jej miano MISFIT, czyli mało instagramowej, snapchatowej i tępej. Oznacza to najniższą pozycję w szkolnej hierarchii i odrzucenie.
Czy Julia poradzi sobie w nowym środowisku?"


Fragment recenzji Krzysztofa Połaskiego o filmie "Jestem M Misfit" pt. "Witamy w Bigoslandii, czyli polska odpowiedź na "High School Musical"
"(...)Jestem M. Misfit" to film, który zapełnia niszę, której polscy filmowcy do tej pory unikali. Z niewiadomych przyczyn nie robi się u nas filmów dla młodzieży, a szkoda. Sam pamiętam, jak 13 lat temu potrafiłem czerpać radość z seansu "High School Musical", a teraz otrzymałem podobny produkt w polskiej wersji. Czemu tak późno? Nie wszystko się tutaj udało, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że nie uśmiechnąłem się w kilku momentach czy nie podrygiwałem nóżką do hitu dziewczyn z My3. Jest to dość zgrabne i miłe dla oka. Kupuję ten kolorowy świat i tę konwencję, bo chociaż wiem, że mam do czynienia z produktem nastawionym na zarabianie pieniędzy, to w dzieciakach na ekranie widzę ogromną szczerość i radość z tego co robią. Tylko tyle i aż tyle. Poza tym film nie ma pretensji do nikogo, nie aspiruje do bycia ambitną próbą sportretowania polskiej szkoły (na szczęście!), tylko jest czystą rozrywką."

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe