Konkursy

W końcu przyszedł czas na podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2017/2018;
Nasi uczniowie osiągali sukcesy w konkursach i zawodach sportowych.
Sukcesy uczniów klasy VII zgodnie z chronologią wydarzeń- sprawozdanie wychowawczyni mgr Beaty Droś:
-2. miejsce Eweliny Kostek w II Opolskich Eliminacjach do Mistrzostw Polski Speed - ball w Rudnikach w dniu 3 września 2017 roku;
-1. miejsce Natalii Gudaja  w XXVI Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej w Rudnikach w kategorii koszyczek wielkanocny  w dniu 14 września 2017 roku oraz wyróżnienie Nicoli Ośródki oraz Dominiki Kotarskiej w kategorii: kwiaty z bibuły;
-1. miejsce Pawła Namyślaka w biegu na 2000 m w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Rudnikach – etap gminny w dniu 25 września 2017 roku;
-4. miejsce Eweliny Kosek w biegu na 1500 m w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Rudnikach – etap gminny w dniu 25 września 2017 roku;
-5. miejsce Dominiki Kotarskiej w biegu na 1500 m w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Rudnikach w dniu 25 września 2017 roku;
-3. miejsce Pawła Namyślaka w biegu na 2000 m w Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Starym Oleśnie-etap powiatowy w dniu 28 września 2017 roku;
- Klaudia Kleta, Natalia Gudaja, Nicola Ośródka wzięły udział Międzynarodowym Konkursie „W hołdzie Tadeuszowi Kościuszce – przyjacielowi ludzkości” w Sydney w kategorii plastycznej i otrzymały honorowe dyplomy uznania za udział w dniu 3 października 2017 roku;
-2 miejsce uczniów klasy VII: Konrada Świtały 1. szachownica, Pawła Namyślaka  2. szachownica, Eweliny Kostek  3. szachownica, Natalii Gudaja - 4 szachownica w Drużynowych Zawodach w Szachach w Cieciułowie – etap gminny w dniu 10 listopada 2017 roku;
-5. miejsce Pawła Namyślaka w biegu na 5000 m w IV Biegu Mikołajkowym w Żytniowie w dniu 3 grudnia 2017 roku;
-3. miejsce Nicoli Ośródki w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Historia ojczysta mała i duża" w Wierzbiu w dniu 15 grudnia 2017 roku za zdjęcie pt. „Gdy zapada zmrok", Ewelina Kostek i Dominika Kotarska uzyskały wyróżnienia;
-2. miejsce Eweliny Kostek w Indywidualnym Tenisie Stołowym w Dalachowie – etap gminny w dniu 15 grudnia 2017 roku;
-4. miejsce Pawła Namyślaka w Indywidualnym Tenisie Stołowym w Dalachowie – etap gminny w dniu 15 grudnia 2017 roku;
-Natalia Gudaja przystąpiła do konkursu plastycznego „Święta Bożego Narodzenia” w Żytniowie i otrzymała wyróżnienie w dniu 3 stycznia 2018 roku.
Sukcesy uczniów klasy VI - sprawozdanie wychowawczyni mgr Jolanty Kubackiej:
-Kamil Sobańtka uzyskał wyróżnienie w  Międzynarodowym Konkursie “Kosciuszko Bicentenary” W hołdzie Kościuszce – Przyjacielowi Ludzkości - w  kategorii muzycznej w dniu 3 października 2017 roku;
-2. miejsce Marta Sikora w XXVI Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej w Rudnikach w kategorii: kukły ,,Marzanny” w dniu 14 września 2017 roku;
-3. miejsce  Dawid Kiedrzyn w XXVI Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej w Rudnikach w kategorii: pieczywo obrzędowe i tradycyjne wypieki świąteczne w dniu 14 września 2017 roku;
-2. miejsce Marta Sikora  i Dawid  Kiedrzyn  w Mistrzostwach Gminy Rudniki w Szachach Drużynowo w ramach Igrzysk Dzieci 2017/2018 w dniu 3 listopada w Rudnikach;             
-3 miejsce Krzysztof Sykulski, Igor Zawadzki, Szymon Raj, Kamil Sobańtka, Oliwier Jagieła w Gminnych Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Cieciułowie w dniu 3 października 2017 roku;                
-4. miejsce Oliwier Jagieła, Dawid Kiedrzyn, Michał Niewiadomski i Jarosław Kleta w Halowych Zawodach w Piłkę Nożną w Dalachowie w dniu 7 listopada 2017 roku;
-Aleksandra Wurszt uzyskała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym ,,Historia ojczysta duża i mała” w dniu 15 grudnia 2017 roku.
Sukcesy uczniów klasy V sprawozdanie wychowawczyni mgr Agnieszka Włóka:
-1 miejsce -  Adam Mroczek w XXVI Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej w kategorii dzieci: tradycyjne wypieki świąteczne;
-2 miejsce – Adam Mroczek  w Mistrzostwach Gminy Rudniki w Szachach Drużynowo, Igrzyska Dzieci 2017/2018;
-3 miejsce – Adam Mroczek w Drużynowych Biegach Przełajowych – etap gminny;
-4 miejsce – Adam Mroczek w II Opolskich Eliminacjach do Mistrzostw Polski Speed Ball w Rudnikach;
-4 miejsce –Piotr TelęgaJakub Namyślak, Adam Mroczek  w Mistrzostwach Gminy Rudniki w Halowej Pilce Nożnej chłopców, Igrzyska Dzieci 2017/2018;
-4 miejsce – Adam Mroczek w Otwartym Mikołajkowym Turnieju Speed Ball;
-Adam Mroczek - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym ,,Historia ojczysta duża i mała”.
Sukcesy uczniów klasy IV:
Sukcesy uczniów klasy III sprawozdanie wychowawczyni mgr Małgorzata Pinkos:
2. miejsce – Zofia Woźny w XXVI Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej w Rudnikach w kategorii: pieczywo obrzędowe i tradycyjne wypieki świąteczne w dniu 14 września 2017 roku;
wyróżnienie dla Emilii Mroczek w XXVI Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej w Rudnikach w kategorii  kukły "Marzanny" w dniu 14 września 2017 roku;

 

 

W roku szkolnym 2016/2017 nasi uczniowie odnieśli sukcesy we wszystkich dziedzinach życia szkolnego. 
Sukcesy edukacyjne:
-Natalia Gudaja, uczennica klasy VI - 1. miejsce w II Rejonowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Wołczynie w dniu 13 marca 2017 roku (opiekun Lidia Heluszka);
Natalia 001.jpeg
-Natalia Gudaja, uczennica klasy VI - 3. miejsce w XIII Rejonowym Konkursie Ekologicznym w Kluczborku w dniu 27 marca 2017 roku (opiekun Jolanta Kubacka);
-Natalia Gudaja, uczennica klasy VI -  1. miejsce w XIX edycji Konkursu Wiedzy o Powiecie Oleskim II w etapie w Rudnikach w dniu 17 marca 2017 roku (opiekun Beata Droś); 
Olesno.jpeg

Sukcesy plastyczne:
-Uczniowie klasy VI - 1. miejsce w kategorii: "Kukły i Marzanny" w XXV Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej w Rudnikach w dniu 16 września 2016 roku (opiekun Maria Bejm);
-Alicja Cieśla, uczennica klasy III - 2. miejsce w kategorii: "Kukły i Marzanny w XXV Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej w Rudnikach w dniu 16 września 2016 roku (opiekun Jolanta Kępińska);
-Adam Mroczek, uczeń klasy IV - 3. miejsce w kategorii "Zdobienie jaj wielkanocnych". w XXV Międzynarodowym Konkursie Plastyki Obrzędowej w Rudnikach w dniu 16 września 2016 roku (opiekun Maria Bejm);
Plastyka - nagrody.jpeg  
-Alicja Cieśla, uczennica klasy III - 2. miejsce w XIV Gminnym Konkursie Plastycznym w Jaworznie w dniu 18 grudnia 2016 roku (opiekun Jolanta Kępińska);.
-Emilia Mroczek, uczennica klasy II  - 3. miejsce w XIV Gminnym Konkursie Plastycznym w Jaworznie w dniu 18 grudnia 2016 roku (opiekun Małgorzata Pinkos);

Sukcesy w konkursach tematycznych:
-Nicola Ośródka,
uczennica klasy VI - 2. miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  pod hasłem  „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w Oleśnie w dniu 30 marca  2017 roku (opiekun Jolanta Kubacka);
Nicola pożar.jpeg
-Roksana Pochorecka (klasa IV), Adam Mroczek (klasa IV), Marta Sikora (klasa V), Oliwier Jagieła (klasa V), Natalia Gudaja (klasa VI), Ewelina Kostek (klasa VI). - 3. miejsce w I Międzygminnym Konkursie Matematycznym ,,… okiem matematyka …’’  w Jaworznie  w dniu 30 marca 2017 roku (opiekun Agnieszka Włóka);
-Nicola Ośródka, uczennica klasy VI - 1 miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. w Rudnikach w dniu 16 marca 2017 roku  (opiekun Jolanta Kubacka);
Nicola.jpeg
-Nicola Ośródka, uczennica klasy VI - 2. miejsce w XI Gminnym Konkursie Czytających Motyli w Jaworznie w dniu 12 maja 2017 roku (opiekun Jolanta Kubacka);
Motyle 050.jpeg
-Vanessa Wilk, uczennica klasy V - 1. miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Rudnikach w dniu 15 marca 2017 roku (opiekun Jolanta Kubacka);
-Zofia Woźny, uczennica klasy II - 2. miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Rudnikach w dniu 15 marca 2017 roku (opiekun Małgorzata Pinkos);
-Alicja Cieśla, uczennica klasy III - 2. miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla Uczniów Klas III Szkół Podstawowych „HOW GOOD IS YOUR ENGLISH?” w Żytniowie w dniu 8 czerwca 2017 roku (opiekun Agnieszka Włóka);
Alicja.jpeg
-Natalia Gudaja, uczennica klasy VI - 2 miejsce  w XVII Gminnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żytniowie w dniu 24 maja 2017 roku (opiekun Jolanta Kubacka);
Natalia Żytniów.jpeg
-Roksana Pochorecka, uczennica  klasy IV - 3. miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Rudnikach w dniu 15 marca 2017 roku (opiekun Beata Droś);
 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. (034)3593 620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe