Światowy Dzień Ziemi w Cieciułowie - podsumowanie

Ziemia - data.jpeg
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W naszej Gminie Rudniki bardzo dba się o przyrodę i wspiera się działania ekologiczne, stąd polecamy artykuł ze strony internetowej i post FB. W naszej szkole również dbamy o środowisko i przyłączamy się do działań proekologicznych.

Grupa "Starszaków" w dniu 22 kwietnia 2021 zbierała odpadki tzw. śmieci w pobliżu przedszkola. Nasze dzieci są z ekologią za pan brat.

 

Dzień Ziemi - Maluszki (1).jpeg

Dzisiaj otrzymaliśmy zdjęcia zajęć przeprowadzonych w grupie "Maluszków" z okazji Światowego Dnia Ziemi. Zajęcia były urozmaicone i dostosowane do naszych dzieci. 

 

Przypominamy, że uczniowie klasy IV dbają o naturalne środowisko, stąd na lekcji wychowawczej razem z wychowawczynią Beatą Droś przystąpili do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2020" w dniu 23 września 2020 roku. Hasło tegorocznej edycji to: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję. Plastikowych butelek, różnego typu opakowań na naszym szlaku nie zabrakło. Wychowawczyni wytłumaczyła dzieciom zasady segregacji śmieci, poprosiła o zgniecenie butelek przed wrzuceniem do żółtego kosza oraz odkręcenie plastikowych zakrętek. Nadal zbieramy zakrętki dla chorych dzieci. Uczniowie ochoczo wypełniali jej polecenia. Dodatkowym atutem lekcji wychowawczej była piękna już jesienna pogoda.

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe