Przedstawienie teatralne pt: „Królewna o złotym sercu” w wykonaniu aktorów  z Teatru „Kokon” z Krakowa dla przedszkolaków i uczniów klas I - III

Teatrzyk 1.jpeg

2.jpeg

Dawno, dawno temu, w królestwie, gdzie wszyscy mieszkańcy byli do siebie podobni, na świat przyszła Królewna, która wyglądała inaczej…Gdy zła czarownica rzuciła czar, który wszystkich poza Królewną zamienił w kamienie, ta nie zawahała się ani chwili i ruszyła na pomoc całemu królestwu. Dzięki jej odwadze i dobremu sercu, a także pomocy osób, które spotkała podczas swojej wędrówki, wszystko udało się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.
Jedyną cechą, która różniła Królewnę od pozostałych mieszkańców królestwa były włosy w nietypowym dla innych kolorze. Oczywiście cecha ta została przejaskrawiona, aby podkreślić jak błahe potrafią być powody, dla których ktoś zostaje odrzucony przez grupę.

Przedstawienie „Królewna o złotym sercu” w wykonaniu aktorów  z Teatru „Kokon” z Krakowa dla przedszkolaków i uczniów klas I - III podkreśla wartość tolerancji i uczy dzieci otwartości na drugiego człowieka. Przeżywając przygody razem z Królewną i innymi bohaterami mogą zobaczyć jak niesprawiedliwe bywa ocenianie ludzi w oparciu tylko o to jak wyglądają. Podczas wspólnej zabawy, obfitującej w wesołe sceny dzieci mogą dostrzec, że chociaż na cechy wyglądu możemy nie mieć wpływu, to sami jesteśmy kreatorami własnych zachowań i tylko od nas zależy czy staniemy się osobami o „złotym sercu”.

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe