III Wieczór Poetycki „Dla wszystkich starczy miejsce pod wielkim dachem świata” w Publicznej Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie

IMG_3632.jpeg

To był przepiękny wieczór poetycki, naprawdę starczyło dla wszystkich miejsca pod wielkim dachem świata. W niesamowitej scenerii na ulicy Ogrodowej młodzi artyści – uczniowie i absolwenci  Publicznej Szkole  Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie wyczarowali niepowtarzalną, poetycką atmosferę. Każdy z nas mógł na chwilkę znaleźć się w ogrodzie marzeń, chociaż Pani Małgorzata Wiśniewska, nauczycielka języka polskiego w swojej przemowie powiedziała:
Dzisiaj żyjemy w innej rzeczywistości - cierpienia milionów ludzi, zagrożenia wolności, stąd dzisiejszy wieczór poetycki dedykujemy Ukrainie, która walczy, abyśmy mogli żyć spokojnie. A śpiew i muzyka, które nierzadko dobiegają do nas z piwnic i schronów są głośniejsze niż huk bomb i niosą nadzieję, że będzie przepięknie i będzie normalnie.
Licznie zgromadzeni goście, w tym władze samorządowe z Panem Grzegorzem Domańskim, wójtem Gminy Rudniki, radni, dyrektorzy szkół, nauczyciele, strażacy, rodzice oraz uczniowie mogli wysłuchać wierszy Edwarda Stachury oraz piosenek zaaranżowanych przez Pana Bogdana Szyszkę.
W naszej pamięci pozostaną słowa:
Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi, której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi.

Już od dzisiaj marzymy o IV Wieczorze Poetyckim…a za trzeci DZIĘKUJEMY!

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe