Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji i gorąco polecamy do obejrzenia film z zakończenia roku szkolnego 2019/2020 - "Pożegnanie VIII klasy w Cieciułowie! 2020" oraz stronę FB:  Rudniki TV

 

Aktualności

Bądź z nami na bieżąco...

 • 15 Lipca 2020
  Dyplom - promocja.jpeg

  Nasza szkoła została przyjęta do Opolskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Po całorocznej pracy i przedłożeniu dokumentów otrzymaliśmy potwierdzenie wraz z okolicznościowym dyplomem. Po upływie dwóch lat możemy ubiegać się o certyfikat.

 • 06 Lipca 2020
  Sala gimnastyczna - koncepcja budynku..jpeg

  Z inicjatywy dyrektora szkoły po konsultacji z organem prowadzącym oraz radnymi Bugaja i Cieciułowa wysłano list do Premiera Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie dofinansowania budowy sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w  Cieciułowie. Rada Gminy wraz z Wójtem zabezpieczyła środki w budżecie gminy na realizację tego przedsięwzięcia, mając przychylną opinię Kuratorium Oświaty w Opolu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
  Gdyby nie koronawirus, to z państwowej rezerwy budżetowej przeznaczono by fundusze na budowę naszej sali. Liczymy na to, że ten temat nie jest zamknięty dla władz Polski, bo prośba uczniów z małej miejscowości została potraktowana poważnie przez Kancelarię Premiera Rzeczypospolitej Polskiej,

  Proszę zapoznać się z dokumentacją.

 • 26 Czerwca 2020
  IMG_3703.jpeg

  „Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.” J.P. II

  Tymi słowami serdecznie dziękuję całemu wspaniałemu Gronu Pedagogicznemu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie oraz naszym niezawodnym Rodzicom za to, że tak w trudnym czasie wspieraliśmy się wzajemnie.
  Sądzę, że świadectwa z biało- czerwonym paskiem należą się nam wszystkim, a egzamin z nauczania zdalnego zdaliśmy z wyróżnieniem.

  Barbara Kubik, dyrektor szkoły

 • 26 Czerwca 2020
  IMG_3934.jpeg

  Uczniowie klas 0- VIII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020 to: Marta Sikora, Adam Mroczek, Roksana Pochorecka, Alicja Cieśla, Nikola Pochorecka, Kamil Świtała, Oliwia Cieślak, Bartłomiej Namyślak,, Maciej Wróbel. Dżesika Włodarska, Nikola Busłowicz, Zofia Woźny, Emilia Mroczek, Łucja Zawadzka, Piotr Błaszczak, Zofia Grabarek, Lena Mika, Jan Mularczyk, Natalia Wójcik, Adam Kubat, Zofia Sowa. Nadia Ośródka, Agata Panek, Julita Żydziak, Aleksandra Gałan, Marta Gęziak, Marta Ignasiak, Kacper Więdłocha, Filip Polak, Nadia Mrożek, Laura Żydziak, Damian Jasiński, Patryk Jasiński, Aleksander Juszczak, Cyprian Cembik, Kaja Ośródka, Zuzanna Grabarek.

  WhatsApp Image 2020-06-26 at 15.40.12.jpeg

  Alicja Cieśla, uczennica klasy VI uzyskała najwyższą średnią ocen 5,42 w naszej szkole, stąd otrzymała tytuł Ucznia Roku 2019/2020.
  Gratulujemy!

  Marta Julia Sikora otrzymała świadectwo ukończenia klasy VIII z wyróżnieniem wraz z nagrodą książkową za celujące i bardzo dobre wyniki
  w nauce oraz wzorowe zachowanie (średnia ocen 4,92);

  Adam Mroczek 
  otrzymał świadectwo ukończenia klasy VII  z wyróżnieniem wraz z nagrodą książkową za celujące i bardzo dobre wyniki
  w nauce oraz wzorowe zachowanie (średnia ocen 5,07);

  Roksana Natalia Pochorecka otrzymała świadectwo ukończenia klasy VI z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie  (średnia ocen 5,07);
   

 • 26 Czerwca 2020
  Anna Sekienda.jpeg

  Z powodu pandemii koronawirusa zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze od 11 marca.  Zdalne nauczanie było bardzo dużym wyzwaniem dla polskich szkół, albowiem podstawą edukacji jest bowiem dobra relacja i nawiązywanie kontaktu z uczniami. Cytując Panią Dyrektor: „Dotrwaliśmy, dobrnęliśmy, dopłynęliśmy do końca roku szkolnego. Takiego roku na pewno nikt nie pamięta.(...)  Nauczanie zdalne to zupełnie nowy wymiar naszego nauczania.”
  Pani Anna Sekienda, Zastępca Wójta przypomniała, że jeszcze w maju Gmina Rudniki zawarła drugą umowę w ramach projektu, wspomagającego zdalne nauczanie. Dzięki dofinansowaniu z UE udało się zakupić kolejne nowe komputery w ilości 23 szt., które wspomogły uczniów w nauczaniu na odległość. Łącznie wszystkie  szkoły Gminy Rudniki zostały zaopatrzone w 57 sztuk nowych komputerów.
  Zdalne nauczanie zjednoczyło wszystkich do wspólnego działania na rzecz polskiej edukacji, bo: „Takie będą Rzeczyposoplite, jakie ich młodzieży chowanie”.

 • 26 Czerwca 2020
  Birety.jpeg

  Uczniowie klasy ósmej, którzy w roku szkolnym 2029/2020 otrzymali świadectwa ukończenia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie to:
  1. Dominika Weronika Gajek
  2. Dawid Grzegorz Kiedrzyn 
  3. Jarosław Dominik Kleta 
  4. Michał Niewiadomski
  5. Szymon Raj
  6. Marta Julia Sikora  świadectwo ukończenia klasy VIII z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie;
  7. Kamil Piotr Sobańtka
  8. Krzysztof  Mariusz Sykulski
  9. Kacper Emil Śnigór
  10. Vanessa Kaja Wilk
  11. Aleksandra Wurszt
  12. Igor Piotr Zawadzki
  Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy powodzenia w szkołach ponadpodstawowych!

Więcej aktualności
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. (034)3593 620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe