Aktualności

Bądź z nami na bieżąco...

 • 20 Września 2023
  DSC_0169.jpeg

  W dniu 20 września grupa 28 uczniów z klas III - V wraz z nauczycielkami panią Katarzyną Jaskot i panią Lidią Heluszka udała się do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Jest to drewniany dwór zbudowany w XVIII w. – typowy przykład polskiego dworku szlacheckiego. W środku podziwialiśmy doskonale odtworzone pomieszczenia: salon, pokoik dziewczęcy, buduar, sypialnie męską i damską, salonik myśliwski, gabinet, salę jadalną i kredensownię. Prezentowane zabytki pochodzą głównie z okolicznych dworów. Wśród eksponatów zobaczyliśmy barokowe szafy, skrzynie i kufry, ceramikę oraz zespół portretów szlachty wieluńskiej z różnych wieków.

  Po zakończonym zwiedzaniu udaliśmy się do pobliskiego parku, aby uczestniczyć w warsztatach przyrodniczo - geograficznych. W czasie lekcji uczestnicy uczyli się nawigować za pomocą mapy i kompasu. Przy pomocy planu docierali do różnych drzew i starali się je rozpoznawać.

  Po skończonej lekcji  przejechaliśmy się do Kocilewa, aby zobaczyć zabytkowy wiatrak koźlak znajdujący się około 1 km od ożarowskiego dworku. Skrzydła wiatraka mają imponujące rozmiary: średnica zataczanego przez nie okręgu to około 17 metrów, a ich powierzchnia ponad 50m2. W czasie zwiedzania uczniowie mogli podziwiać wnętrze wiatraka oraz dowiedzieć się jak wyglądała praca młynarza.

 • 20 Września 2023
  IMG_6903.jpeg

  W ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Andrzejem Materakiem w dniu 20 września 2023 roku.

 • 19 Września 2023
  IMG_6892.jpeg

  Przedszkolaki i uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w 30. edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2023. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

  Sądzimy, że dbałość o nasze środowisko trzeba rozwijać od najmłodszych lat.

 • 19 Września 2023
  5.jpeg

  W dniu 18 września 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Gminy Rudniki w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żytniowie. Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, a chłopców.....

  Gratulujemy!

 • 15 Września 2023
  Rower 6.jpeg

  Szóstoklasiści wraz z Panią Agnieszką i Panią Anią udali się do  Piekarni GS „Samopomoc Chłopska” w Rudnikach w dniu 15 września 2023 roku. Tam zapoznali się z pracą piekarza. Pomysł doskonały na poznanie specyfiki różnych zawodów!

 • 13 Września 2023
  IMG_6851.jpeg

  Dzięki uprzejmości Państwa Grażyny Stefana Kurczakowskich oraz ich syna Tomasza mogliśmy obejrzeć nowoczesny Młyn w Dalachowie. Nasze spojrzenie na pracę młynarza zostało już zweryfikowane w laboratorium, gdzie  odbywa się dokładna analiza jakości mąki dalachowskiej. Widzieliśmy różne etapy produkowania mąki, począwszy od laboratorium, a skończywszy na zmechanizowanej hali do pakowania mąki. Bardzo dziękujemy za wspaniałe przyjęcie naszej grupy uczniowskiej. Nadmieniamy, że jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i doceniamy tradycję młynarską wielopokoleniowej rodzinie!

Więcej aktualności
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe