Nasi uczniowie i przedszkolaki złożyli życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, bo "nauczyciel trzyma za rękę, otwiera umysł i dotyka serca".

 

 

 

Aktualności

Bądź z nami na bieżąco...

 • 20 Października 2020
  WhatsApp Image 2020-10-20 at 11.48.17.jpeg

  Uczniowie klasy 7 z wraz z wychowawczynią Lidią Heluszka zapraszają do obejrzenia wideo relacji z zajęć lekcji wychowawczej która odbyła się we wtorek 20 października 2020 roku. Podczas zajęć uczniowie  własnoręcznie  przygotowywali dla siebie zdrowe śniadanie. Doskonalili nie tylko swoje umiejętności kulinarne i manualne, ale również uczyli się zasad dobrego zachowania przy stole. Z tej lekcji wychowawczej żaden uczeń nie wyszedł głodny...

 • 20 Października 2020
  WhatsApp Image 2020-10-20 at 07.38.24 (1).jpeg

  Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w akcji charytatywnej dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana de La Salle w Uszycach. Organizujemy zbiórkę artykułów szkolnych przez dwa tygodnie, takich jak: zeszyty, kredki, ołówki, długopisy, mazaki, flamastry, klej, taśma klejąca, gumka do ścierania, bloki techniczne, rysunkowe, papier ksero. Mile widziane będą również używane gry planszowe oraz używane puzzle. Mile widziane będą również używane gry planszowe oraz używane puzzle.
  Prosimy o wsparcie, liczymy na Was!

 • 20 Października 2020
  WhatsApp Image 2020-10-20 at 07.39.56.jpeg

  W dniu 20 października 2020 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Test konkursowy rozwiązywali uczniowie: Alicja Cieśla, Oliwia Cieślak, Dominik Kalemba, Bartłomiej Namyślak, Nikola Pochorecka, Kamil Świtała, Dżesika Włodarska - uczniowie klasy VII oraz Kryspin Knop, Adam Mroczek, Roksana Pochorecka - uczniowie klasy VIII. Wyniki poznamy niebawem.

 • 16 Października 2020
  papież .jpeg

  W naszej społeczności szkolnej 16 październik to dzień, w którym w sposób szczególny wspominamy Ojca Świętego Jana Pawła II. Tego dnia Karol Wojtyła został wybrany na Papieża. Dla nas Polaków jest osobą szczególną. Swoją niezwykłą osobowością oraz podjętymi działaniami, mającymi na celu poprawę losu człowieka, przyczynił się do zmiany oblicza całej Europy. Przykład Jana Pawła II pokazuje, jak wielki geniusz kryje się w człowieku, w każdym z nas. W tegorocznym, już XX Dniu Papieskim przeżywanym pod hasłem Totus Tuus (Cały Twój Maryjo) nasze oczy zawracają się ku Matce Boga, której Jan Paweł II zawierzył losy świata i każdego człowieka. Od niego uczmy się powierzania wszystkich trudnych spraw tej najlepszej Matce i Orędowniczce - Maryi. Wraz z uczniami przygotowaliśmy gazetkę  poświęconą osobie papieża. A na lekcji religii słowem i piosenką uczniowie podziękowali Bogu za życie Jana Pawła II, Największego Autorytetu Naszych Czasów.

 • 16 Października 2020
  WhatsApp Image 2020-10-15 at 18.35.02 (2).jpeg

  W tym tygodniu tj. 12-16 października 2020 roku grupa maluszków dowiedziała się „Co z czego otrzymujemy”. W poniedziałek dzieciaki poznawały proces powstawania i pieczenia chleba. W prezentacji „ Od ziarenka do bochenka” przedstawione były kolejne elementy zasiewu, zbioru i przetwarzania zboża na mąkę, a następnie pieczenia chleba. Dzieci poznawały zawody: rolnika, młynarza, piekarza, sprzedawcy. Uwieńczeniem zajęć był wtorkowy wypiek chleba i późniejsza degustacja. W kolejnych dniach maluszki uczyły się, skąd się bierze mleko, jajka, miód, wełna i co powstaje z tych produktów. Podczas zabaw dzieci wszystkimi zmysłami poznawały omawiane przetwory: dotykały, wąchały, smakowały, słuchały odgłosu zwierząt, nawet wykonywały eksperyment. Każdy dzień uwieńczony był pracą plastyczno –techniczną. 
  Zajęcia były prowadzone przez nauczycielki: Annę Grzebielę, Annę Świtała oraz Martynę Kistela.

  Prosimy obejrzeć galerię ze zdjęciami.
   

 • 16 Października 2020
  WhatsApp Image 2020-10-16 at 13.34.02.jpeg

  Nauczycielka Grażyna Kasprzycka przeprowadziła w przedszkolu i szkole zajęcia o prawidłowym prowadzeniu resuscytacji oddechowo-krążeniowej w dniu 16 października 2020 roku. Takie zajęcia są bardzo ważne. Zamieszczamy list Jurka Owsiaka:

  Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

  W roku szkolnym 2019/2020 wraz z rozdaniem świadectw kończymy realizację naszego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W czasie 14 lat trafił on do blisko 96% placówek szkolnych i dotarł do prawie 3 milionów uczniów. Tym samym prawie 3 miliony młodych ratowników, dzięki nabytym umiejętnościom, potrafi zadbać o siebie i skutecznie pomagać innym, gdy znajdą się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu.

  Przez te wszystkie lata doświadczyliśmy od Was ogromnej energii. Z dumą obserwowaliśmy z jakim zaangażowaniem przekazywaliście Państwo młodym Polakom, jak mają się zachować, kiedy pojawiają się wszelkie niebezpieczeństwa. Organizując nasze konkursy poczuliśmy jaką siłę ma Wasze nauczanie, dzięki czemu mogliśmy oglądać fantastyczne prace konkursowe, a na końcu w czasie Finałów w Warszawie z radością patrzeć na cudowną rywalizację o zwycięstwo w pierwszej pomocy. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom, dyrekcjom szkół, którzy byli zaangażowani w realizację naszego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

  Przez 14 lat trwania programu 30 623 nauczycieli ukończyło nasze szkolenia i wielu z nich do dzisiaj przekazuje dalej nabytą wiedzę. Przez 14 lat kilkuset instruktorów pokonując setki tysięcy kilometrów docierało w wiele miejsc, nie tylko w Polsce, aby przekazywać swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Bardzo się cieszyliśmy, że - dzięki społecznemu wsparciu podczas Finałów - mogliśmy na ten Program przeznaczyć 20 milionów złotych, za które kupowaliśmy i wręczaliśmy nieodpłatnie podręczniki dla dzieci (2 815 261) oraz pomoce dydaktyczne (w tym 67 975 fantomów, 30 623 podręczników dla nauczycieli). Stworzyliśmy dzięki Państwu system, który mamy nadzieję będzie nadal funkcjonował, dzięki czemu najmłodsi wciąż będą uczyć się ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

  Kończymy realizację Programu, ponieważ wyczerpały się nasze możliwości dotarcia do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszystkie próby nawiązania jakiejkolwiek wzajemnej współpracy przy realizacji naszych działań okazały się nieskuteczne. Nie ukrywamy także, że udział w walnym zebraniu Związku Nauczycielstwa Polskiego w czerwcu ubiegłego roku, nie przełożył się w znaczący sposób na wsparcie naszych działań w polskich szkołach. Przyjęliśmy, że polska szkoła ma teraz zupełnie inne problemy, a zwłaszcza w dobie pandemii, te priorytety uległy kompletnym zmianom. Pozwólmy zatem, aby Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” spróbował żyć własnym życiem.

  Dla tych szkół, gdzie nauczyciele będą chcieli prowadzić szkolenia według zasad, które wprowadziliśmy 14 lat temu, zawsze znajdziemy czas, energię i materiały dydaktyczne. Życzymy wszystkim Państwu, aby Wasz zawód był doceniany, szanowany, abyście czuli Państwo satysfakcję z wykonywanej pracy. Życzymy również, aby polska szkoła rozwijała się z pożytkiem dla ucznia i odkrywała jego zdolności i umiejętności. Jeśli tylko znajdziecie w swojej pracy czas na dalsze prowadzenie szkoleń Ratujemy i Uczymy Ratować, będziemy Wam wdzięczni do końca świata i jeden dzień dłużej.

  Jeszcze raz składamy bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim nauczycielom, którzy swoim uczniom na świadectwie przykleją hologram ukończenia naszych szkoleń. Życzymy uczniom i Wam bardzo pogodnych wakacji.

   

   Jurek Owsiak

   

   

Więcej aktualności
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. (034)3593 620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe