Uczniowie klas VII - VIII wraz z Panią Dyrektor oraz Wychowawczyniami uczestniczyli w spotkaniu z sędzią Katarzyną Kałwak w ramach Dnia Edukacji Prawnej w Sądzie Rejonowym w Oleśnie w dniu 15 marca 2019 roku.

Aktualności

Bądź z nami na bieżąco...

 • 25 Marca 2019
  Pani Lidka i Natalia.jpeg

  Natalia Gudaja, uczennica klasy VIII wzięła udział w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Kluczborku w dniu 25 marca 2019 roku. Pani Lidia Heluszka przygotowała uczennicę do tego konkursu.

 • 25 Marca 2019
  Spotkanie Dzik.jpeg

  Uczniowie klas VI - VIII uczestniczyli w spotkaniu z panem Waldemarem Majtyką, przedstawicielem Koła Łowieckiego "Dzik nr 10" z Wielunia. Pan Waldemar jest sędzią, instruktorem i sekretarzem w tym kole. Wytłumaczył młodzieży szkolnej, kim jest myśliwy, co to jest gospodarka i etyka łowiecka. Przedstawił zwierzęta leśne i polne. Zapoznał z nazewnictwem myśliwych np. uczy zająca to słuchy, oczy - trzeszcze, nogi - skoki, kocica- samica, gach - samiec, a kotlinka - miejsce snu. Ciekawostką jest to, że zając w biegu osiąga prędkość 80 km na godzinę, a cena mięsa kształtuje się na poziomie ok 500 zł. Ponadto zaprezentował prawdziwą broń myśliwską i poinformował o konkursie z nagrodami. Więcej wiadomości można uzyskać ze strony www.lowiecki.pl
  Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania: dlaczego myśliwi muszą zabijać zwierzęta, kiedy nie mogą polować, czy z broni myśliwskiej można zabić człowieka, czy zabijanie sprawia myśliwym przyjemność, kto może zostać myśliwym, czy myśliwy może zabić psa znajdującego poza domem. To tylko niektóre pytania, które pojawiły się na spotkaniu. 

 • 23 Marca 2019
  Kurs 1.jpeg

  W naszej szkole odbyły się warsztaty fotograficzne dla początkujących "Fotografuj świadomie" w dniu 23 marca 2019 roku. Zajęcia prowadził zawodowy fotograf Pan Mateusz Siewiera, który wprowadził nas w zaczarowany tryb M: czas naświetlania, przysłona i ISO. Ponadto każdy z uczestników  chciał się dowiedzieć, jak wykonać zdjęcie z rozmytym tłem tzw. bokeh czy też w ruchu. Pan Mateusz do każdego podszedł, dokładnie wytłumaczył dane zagadnienie. Następnie wszyscy wykonywali zdjęcia modelce w szkole, a później w plenerze. Zajęcia zakończyły się wspólną fotografią. Warto było w nich uczestniczyć!

 • 22 Marca 2019
  Półfinał 1.jpeg

  Natalia Gudaja, uczennica klasy VIII wzięła udział w 1/2 finału Konkursu Wiedzy o Powiecie Oleskim w dniu 22 marca 2019 roku. Uczennica w półfinale zajęła 2. miejsce i zakwalifikowała się do finału tego konkursu wśród 30 uczniów wszystkich typów szkół naszego powiatu. Uczennica została przygotowana przez nauczycielkę Beatę Droś.

 • 21 Marca 2019
  Kapelusze.jpeg

  Samorząd Uczniowski wraz Panią Lidią Heluszka zaprosił przedszkolaków i uczniów do radosnego powitania kalendarzowej wiosny. W dniu 21 marca 2019 roku odbył się Wiosenny Festiwal Kwiatów.

 • 20 Marca 2019
  Nicola.jpeg

  Nicola Ośródka, Ewelina Kostek, Marta Sikora, Alicja Cieśla, Nikola Pochorecka oraz Dżesika Włodarska wzięły udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" w Rudnikach w dniu 20 marca 2019 roku.
  Uczennica klasy VIII, Nicola Ośródka uplasowała się na III miejscu w kategorii szkół podstawowych klas VII-VIII oraz gimnazjalnych klas III, Marta Sikora zajęła IV miejsce,  zaś Ewelina Kostek – V miejsce.
  W  kategorii szkół podstawowych klas I- VI Alicja Cieśla zajęła V miejsce, Dżesika Włodarska-  IX miejsce, a Nikola Pochorecka uplasowała się na X miejscu. Gratulujemy.
  Nicola Ośródka będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę w eliminacjach powiatowych OTWP, które odbędą się 2 kwietnia 2019 roku w Oleśnie. Uczniów przygotowała do konkursu nauczycielka Jolanta Kubacka.

Więcej aktualności
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. (034)3593 620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe