Szkolny Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku (środa)! 

Aktualności

Bądź z nami na bieżąco...

 • 19 Kwietnia 2018
  Festiwal przed.jpeg

  Nadia Ośródka, Hanna Zawadzka, Natalia Kubacka, Laura Adele Trenk to reprezentacja naszego przedszkola zgłoszona na Minifestiwal Piosenki Dziecięcej w Rudnikach, który odbył się w dniu 19 kwietnia 2018 roku.

 • 18 Kwietnia 2018
  żywa lekcja.jpeg

  Uczniowie klas I - VII mogli czynnie uczestniczyć w żywej lekcji historii na temat: "Życie i kultura w średniowieczu" w dniu 18 kwietnia 2018 roku. Dwóch przedstawicieli Grupy Artystycznej "Rekonstrukto" przedstawiło przegląd rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia w sposób bardzo ciekawy. Uczniowie zostali wciągnięci w scenki historyczne, które zostały ubarwione dowcipnymi opowieściami. Ponadto pojawiła się próba siły tzw. próba ciężkiego miecza, a zwycięzcą okazał się Mateusz Sobańtka, szkolny siłacz. Kacper Raj, uczeń klasy IV po odbyciu zajmującego pojedynku został pasowany na rycerza jako Kaper z Nowego Bugaja. Zaś ucznia klasy siódmej, Pawła Namyślaka zakuto w dyby za "trzy przewinienia". Najwięcej radości dostarczyło ogłoszenie jego trzeciego przewinienia - oglądania przez całą noc Teletubisiów. Dominika Kotarska, uczennica klasy VII na podstawie zapachu włosów została obwołana czarownicą i musiała przeżyć średniowieczne tortury. Nota bene włosy pani Małgorzaty Pnkos, wychowawczyni klasy trzeciej też były sprawdzone i orzeczono, że pachniały atramentem oraz kredą. Każdy uczeń mógł dotknąć, przymierzyć, zobaczyć z bliska zgromadzoną kolekcję rekwizytów. Radości z tego było co nie miara, bo nawet pani Beata Droś, nauczycielka historii usiadła na krześle tortur, a Dominika wzięła do ręki olbrzymi topór. Można to wszystko zobaczyć w naszej galerii zdjęciowej,
  Warto było uczestniczyć w takiej lekcji.

 • 18 Kwietnia 2018
  Konkurs angielski cz. 1.jpeg

  Nauczycielki języka angielskiego, panie Lidia Heluszka oraz Agnieszka Włóka zapraszają uczniów klas IV - VII do udziału w konkursie znajomości przysłów i powiedzonek w języku angielskim, Zapisy można czynić do 23 kwietnia bieżącego roku. Zapraszamy!

 • 18 Kwietnia 2018
  Metody.jpeg

  Uczniowie klas IV - VII zostali wyposażeni w wiedzę, jak się uczyć efektywnie. W dniu 18 kwietnia 2018 roku odbyły się warsztaty szkoleniowe przeprowadzone przez Panią Beatą Jarosz, socjoterapeutkę z Firmy „Progres” - Instytutu Rozwoju i Edukacji.
  Pani dyrektor, Barbara Kubik, która była obecna na tym szkoleniu, stwierdziła, że młodzież szkolna od dzisiaj będzie osiągała lepsze wyniki w nauce, po odbyciu odpowiedniego szkolenia. 
  Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Rudnikach za zorganizowanie takich zajęć!

 • 17 Kwietnia 2018
  P1080141.jpeg

  Uczniowie klas IV - VII uczestniczyli w warsztatach na temat: Jak sobie radzić z emocjami? Zajęcia zostały przeprowadzone przez mgr Beatę Jarosz, socjoterapeutkę z Firmy „Progres” - Instytutu Rozwoju i Edukacji w dniu 17 kwietnia 2018 roku.
  Uczniowie zostali wyposażeni w niezbędną wiedzę i nabyli umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami. Ponadto dowiedzieli się, że:
  "Człowiek nieszczęśliwy, to taki, który pielęgnuje złe emocje." Takich ludzi należy unikać.

 • 16 Kwietnia 2018
  Mistrz - wspólne.jpeg

  Uczniowie klas I - III ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Rudniki zmagali się z testami ortograficznymi na X Gminnym Konkursie Ortograficznym "I ty możesz zostać Mistrzem Ortografii!" 
  Zofia Grabarek z klasy I oraz Nikola Busłowicz z klasy III to reprezentantki naszej szkoły. Uczennice otrzymały dyplomy za udział w konkursie.
  Dziękujemy uczennicom za przygotowanie się do konkursu. 

Więcej aktualności
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. (034)3593 620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe