Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wsparli nasz kiermasz świąteczny! W naszej galerii już są dostępne wszystkie zdjęcia. 

Aktualności

Bądź z nami na bieżąco...

 • 10 Grudnia 2018
  Pismo Wójta Gminy Rudniki.jpeg

  Wójt Gminy Rudniki - pan Grzegorz Domański wystosował podziękowanie, które zostało odczytane na III Szkolnym Kiermaszu Świątecznym przez pana Jarosława Marchewkę, przewodniczącego Rady Gminy w dniu 9 grudnia 2018 roku. 

 • 09 Grudnia 2018
  Główne.jpeg

  „Grudniowa piękna noc
  z kolędą przyszła do nas,
  grudniowa, piękna noc
  przez ludzi wymarzona
  i wokół cały świat
  pierzynka otuliła,
  zmieniła w bajkę sad
  i gwiazdy zapaliła.”

  W niedzielę, 9 grudnia 2018 roku w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Ośrodku Tradycji Wiejskiej i Strażackiej w Cieciułowie odbył się III Szkolny Kiermasz Świąteczny z inicjatywy Rady Rodziców naszej szkoły.  Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a zaszczycili go swoją obecnością między innymi przedstawiciele władz Gminy Rudniki. W imieniu Pana Grzegorza Domańskiego, wójta Gminy Rudniki życzenia dla społeczności szkolnej przekazał Pan Jarosław Marchewka, przewodniczący Rady Gminy w Rudnikach. W tych przychylnych słowach padło szczególne stwierdzenie, że najważniejsze marzenie uczniów – sala gimnastyczna - wkrótce się spełni.
  Wczesnym popołudniem do wypełnionej po brzegi sali wkroczył Święty Mikołaj. Powitał zebranych i zaprosił do wspólnego obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu przedszkolaków i uczniów. Młodzi aktorzy wykazali się talentem aktorskim, wokalnym i tanecznym. W pięknych strojach zaprezentowali wiersze, piosenki, tańce i scenki rodzajowe, które wzbudziły uwagę widowni. W dalszej kolejności na scenie pojawili się nasi uczniowie grający w Orkiestrze Dętej w Żytniowie, którzy zagrali kolędy. Dziewczęta należące do chóru kościelnego ,,Niezapominajki” przygotowały mini recital zaśpiewany przed rozświetloną choinką. Jedną z głównych atrakcji kiermaszu była możliwość zakupienia świątecznych stroików, pierniczków, ciasteczek, ozdób choinkowych, aniołków, bałwanków oraz innych ozdób świątecznych. Ponadto w suto zaopatrzonym bufecie, w którym można było zakupić kawę, herbatę czy pyszne ciasta.
         Niezależnie od atrakcji przygotowanych w sali OSP w Cieciułowie nie zabrakło ich też na zewnątrz. Można było obejrzeć wóz strażacki, uczestniczyć w akcji udzielania pierwszej pomocy albo nauczyć się resuscytacji krążeniowo - oddechowej.
         Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Wszyscy bardzo chętnie kupowali prace uczniowskie. Dochód z kiermaszu ozdób świątecznych w całości zostanie przekazany na potrzeby naszych dzieci.
         Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i wsparły nasz kiermasz świąteczny!

 • 07 Grudnia 2018
  Przedszkole.jpeg

  W imieniu Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie serdecznie zapraszamy na III Szkolny Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 9 grudnia 2018 roku (niedziela) o godz. 15.00 w Ośrodku Tradycji Wiejskiej i Strażackiej w Cieciułowie.
  Liczymy na Państwa obecność!

 • 07 Grudnia 2018
  Razem-na-święta.jpeg

  Nasza Szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie potrzebującym pomocy oraz zacieśniać więzi z naszą małą społecznością.

  Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest, 
  nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
                                                                           Jan Paweł II
                                                                                                                                

  Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności kiedy pomagamy osobom chorym, samotnym, a także uczniom mającym problemy w nauce. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze takie jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi i angażowanie się w akcje społeczne „dla dobra innych” oraz uczy empatii i życzliwości.

 • 07 Grudnia 2018
  Wzorowa.jpeg

   W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do programu Wzorowa Łazienka, organizowanego przez markę Domestos. Akcja „Wzorowa Łazienka” skierowana jest do publicznych szkół podstawowych. Jest to program edukacyjny, który ma wpłynąć na zmianę warunków sanitarnych w polskich szkołach poprzez kształtowanie właściwych nawyków higienicznych wśród uczniów oraz zapewnienie zwycięskiej szkole przyjaznej, funkcjonalnej i czystej łazienki.  Program pod nazwą „Wzorowa Łazienka” ma charakter społeczno-edukacyjny i jest organizowany w celu:
  a) poprawy warunków sanitarnych w polskich szkołach podstawowych i umożliwienia ich uczniom dostępu do czystych, higienicznych łazienek w szkołach;
  b) edukacji i popularyzacji wiedzy w zakresie higieny;
  c) promocji środków czystości marki Domestos, należącej do Unilever Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa.

  W związku z udziałem w programie w naszej szkole zawisły plakaty propagujące program Wzorowa łazienka. W toaletach uczniowskich i toaletach personelu szkolnego zostały umieszczone plakaty na temat zasad korzystania z toalety. Na godzinach wychowawczych zostaną przeprowadzone lekcje higieny, które będą popularyzować wśród uczniów wiedzę w zakresie higieny.
  Naszym uczniom życzymy, by i nasze „łazienki stały się wzorowe”!!!

 • 07 Grudnia 2018
  Pani Kubacka.jpeg

  7 grudnia 2018 roku klasa VI na lekcji języka polskiego prezentowała wyniki działań podjętych w ramach projektu edukacyjno- czytelniczego „Polska – nasza  Ojczyzna”. Celem projektu było wykorzystanie księgozbioru biblioteki w rozwijaniu wiedzy uczniów na temat ich ojczyzny. Przeprowadzono cykl lekcji poświęconych patriotyzmowi i kształtowaniu poczucia tożsamości narodowej. Uczniowie  przygotowali, plakaty i prezentacje multimedialne, na których przedstawili sylwetki sławnych Polaków. Treści projektu realizowane były poprzez różnorodne metody i formy pracy, m.in.: czytanie wierszy i opowieści o dziejach Polski, poszukiwanie informacji na temat poszczególnych regionów i zabytków, wzbogacenie wiedzy o sławnych Polakach. Dzięki zgromadzonej literaturze młodzież przypomniała sobie także historię powstania państwa polskiego i symboli narodowych. Projekt  dla uczniów okazał się inspirujący, a wypracowane przez nich materiały wykorzystano do stworzenia gazetki i stanowią dodatkową pomoc dydaktyczną służącą kształtowaniu postaw patriotycznych.

Więcej aktualności
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. (034)3593 620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe