NOWA WIADOMOŚĆ! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję o przedłużeniu zamknięcia szkół i przedszkoli do 24 maja 2020 roku. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2020 roku.
 

Aktualności

Bądź z nami na bieżąco...

 • 26 Maja 2020
  życzenia 1.jpeg

  W ten piękny i radosny dzień - Dzień Matki pragniemy złożyć naszym Mamom i Mamuśkom, najserdeczniejsze życzenia, długich lat w zdrowiu,
  szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiui zawsze pociechy ze swoich dzieci.
  Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły

 • 25 Maja 2020
  Dzień Matki.png

  Już jutro 26 maja, Dzień Matki. Czy wiesz, że nie jest to nowe święto, a swoje korzenie ma jeszcze w starożytności? Źródeł święta można dopatrywać się w wielu kulturach, ale jedno z nich prowadzi do starożytnego Egiptu, gdzie ludzie czcili boginię Izydę będącą ucieleśnieniem doskonałej matki i żony. Izyda była matką Horusa, a więc matką samego króla.W starożytnym Egipcie matka była kobietą nad wyraz szanowaną, czego można doszukać się w wielu tekstach z tego okresu.
   

  W starożytnej Grecji celebrowano święto Matki Natury, podczas którego składano hołd matce wszechświata oraz wszystkich bóstw - bogini Rei (żonie Kronosa).

  Także Rzymianie obchodzili podobne święto, oddając cześć bogini Cybele. Ich uroczystości trwały 3 dni, a nazywano je Hilariami (Święto Radości).

  Historia Dnia Matki w Polsce związana jest z Krakowem, gdzie w 1914 roku święto to było obchodzone po raz pierwszy. Od tamtego odległego momentu dzień matki jest w Polsce obchodzony co roku 26 maja. W dniu tym nasze mamy są obdarowywane kwiatami, bombonierkami, laurkami oraz innymi upominkami.

  Obecnie, Dzień Matki obchodzony jest w ponad 40 krajach na świecie. 

 • 22 Maja 2020
  Remont 20.05 (6).jpeg

  Z inicjatywy Pani Barbary Kubik, dyrektora naszej szkoły przeprowadzono remont klasy przedszkolnej i zakupiono stację dezynfekcji przy wsparciu władz Gminy Rudniki.

 • 20 Maja 2020
  pobrany plik.jpeg

  20 maja w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Morza. Jego celem jest zaprezentowanie znaczenia mórz i oceanów w naszym codziennym życiu. Proszę skorzystać z propozycji nadesłanej przez nauczycielkę Katarzynę Jaskot.

 • 19 Maja 2020
  Konsultacje.jpeg

  Informujemy, że od 25 maja 2020 roku będą się odbywały konsultacje dla ósmoklasistów zgodnie z harmonogramem. Konsultacje te są nieobowiązkowe i o ich uczestnictwie decydują rodzice uczniów klasy VIII. Przed przybyciem uczniów do szkoły prosimy o zapoznanie się z fragmentem zaleceń sanitarnych.

 • 18 Maja 2020
  Komputery - gmina (3).jpeg

  Informujemy, że Gmina Rudniki realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. "Zdalna Szkoła". Celem projektu jest zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do wsparcia procesu kształcenia zdalnego. Dofinansowanie projektu UE wynosi: 60.000 zł.

Więcej aktualności
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. (034)3593 620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe