Wycieczka klas I – III do Planetarium Sferycznego w Częstochowie oraz „Osikowej Doliny” w gminie Koziegłowy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

f119b10d-e449-4423-b544-64c41c4d6a3e.jpeg

Uczniowie klas I- III wraz z wychowawczyniami: Katarzyną Sykulską, Jolantą Kępińską oraz Magdaleną Kubacką .rozpoczęli wycieczkę od wizyty w Kinie Sferycznym – Planetarium, które mieści się w Instytucie Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Uczestniczyliśmy tam w pokazie "Tajemnica tekturowej rakiety". Jako ekran posłużył sufit który ma  kształt kopuły. W trakcie emisji filmu  dzieci wraz bohaterami lądowały rakietą kosmiczną na każdej  planecie  naszego Układu Słonecznego. Poznały strukturę i budowę planet oraz warunki na nich panujące. Po ciekawej przygodzie dzieci wróciły na Ziemię.

Następnie udaliśmy się do "Osikowej Doliny" w gminie Koziegłowy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Tam uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o historii wyrabiania ozdób i wyrobów rękodzielniczych z łyka osikowego. Później zaczęły się warsztaty rękodzieła połączone z zajęciami plastycznymi – dzieci bawią się, tworząc własnoręcznie dekoracje z osikowych wiórków pod opieką animatorów Osikowej Doliny. Każdy uczestnik otrzymał wszystkie niezbędne materiały i akcesoria do wykonania danego wzoru razem z instrukcją. 
Po zakończonych warsztatach na dzieci czekał ciepły posiłek

Wycieczka została przygotowana przez Biuro Podróży „Kormoran” z Olesna w dniu 31 maja 2022 roku.

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe