„Wyprawa do Złotego Miasta” – przedstawienie dla przedszkolaków i uczniów

Duet 5.png

Rodzice uczniów i przedszkolaków zafundowali swoim pociechom przedstawienie „Wyprawa do Złotego Miasta” z okazji Dnia Dziecka. Dzieci obejrzały spektakl w wykonaniu aktorów Teatru „Duet” z Krakowa w dniu 3 czerwca 2022 roku.
Na stronie internetowej można uzyskać takie informacje:

Opowieści o niezwykłym Złotym Mieście sprawiają, że każdy podróżnik marzy o tym by kiedyś do niego dotrzeć. Co jednak stanie się, gdy drogę do miasta zapragną odnaleźć niebezpiecznie piraci?

Piraci pod wodzą swojego króla są prawdziwym postrachem na wszystkich morzach i oceanach. Już sam widok charakterystycznej flagi, sprawia, że inne załogi, gdy tylko ją zauważą, wolą od razu zmienić kurs. To nie przypadek. Greg – Król Piratów przez lata rabowania i zastraszania innych zapracował na opinię najgroźniejszego lwa morskiego. Jedyna osoba z którą liczy się stary pirat to jego córka – Marianna, która już nie może doczekać się aż dorośnie i zastąpi ojca jako najgroźniejsza osoba na wszystkich wodach.

Niezwykłe spotkanie i wieści na temat Złotego Miasta sprawią jednak, że dziewczynka postanowi się zmienić. Zapragnie zostać pierwszą w historii dobrą piratką.
Z pomocą widowni Mariannie uda się zacząć podejmować dobre decyzje. Sprawi jej to wiele radości
i o wiele mniej trudu niż się spodziewała. Największym wyzwaniem okaże się dla niej przekonanie swojego ojca do tego, że nigdy nie jest za późno na zmianę i warto starać się być dobrym.

Spektakl zabiera widzów w niezwykle barwną podróż podczas której dowiedzą się, że każdy, niezależnie od swojej przeszłości, może stać się dobry, jeśli tylko tego zapragnie i dostanie trochę wsparcia od innych.

MP4WhatsApp Video 2022-06-03 at 10.01.34.mp4 (11,53MB)


 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe