„Zobaczysz, jak przywita pięknie nas warszawski dzień…” Wycieczka uczniów klas IV – VIII do Warszawy

     Warszawa - kolaż.jpeg

W dniu 28 września 2022 roku uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt, to wyrusz z nami na przygodę z biurem turystycznym „Kolumb” z Wielunia, z przewodnikiem Panem Waldemarem, z kompetentnymi kierowcami oraz z garścią humoru.
   Co zobaczyliśmy?
 Słynne Łazienki Królewskie, w tym: Belweder, cadillac Józefa Piłsudskiego, Pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na Wyspie, Stara Pomarańczarnia, Biały Dom, Pałac Myślewicki, skamieniałe drzewo, kilka rudowłosych wiewiórek, pełno pawi i kaczek;
    Plac Józefa Piłsudskiego, w tym: Grób Nieznanego Żołnierza, empirową fontannę w Ogrodzie Saskim, pomnik Józefa Piłsudskiego. Punktualnie o godz. 12.00 obserwowaliśmy uroczystą zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
  Dostojnym krokiem zmierzaliśmy w kierunku dawnego Traktu Królewskiego. Tam w promieniach wrześniowego słońca widzieliśmy: Pałac Prezydencki, Hotel Bristol, Pałac Potockich, Kościół Wniebowzięcia NMP, Pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Św. Anny z czteroma figurkami Ewangelistów, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Małego Powstańca, Bazylikę Archikatedralną Św. Jana Chrzciciela wraz z sarkofagiem Prymasa Tysiąclecia, Rynek Starego Miasta i pomnik Syrenki, symbolu Warszawy.
Wspólne zdjęcia, piękne pamiątki umiliły nam czas, aż wreszcie zjedliśmy ciepły posiłek.
     Teraz mogliśmy trzy godziny spędzić w Centrum Nauki Kopernik. Co niektórzy mieli czas na pyszny deser, lody, makaroniki oraz kawę. Nasi „przyszli naukowcy” przejrzeli wszystkie stanowiska i wykonywali zgodnie z instrukcją doświadczenia. W drodze powrotnej, o dziwo w ogóle nie zmęczeni, śpiewaliśmy nowoczesne piosenki, a gdy zobaczyliśmy drogowskaz z napisem Cieciułów, pojawił się taniec radości ….
    Wycieczka do Warszawy spełniła 150 % nasze oczekiwania.

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe