Żegnamy nietuzinkowego nauczyciela matematyki, mądrego dyrektora naszej szkoły oraz dobrego wychowawcę, Pana Czesława Grądysa.

Pan Grądys 1941-2022.jpeg

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski

Żegnamy nietuzinkowego nauczyciela matematyki, mądrego dyrektora naszej szkoły oraz dobrego wychowawcę, Pana Czesława Grądysa.
Na podstawie dokumentacji znajdującej się w naszej placówce sporządziliśmy biografię Pana Czesława Grądysa, syna Tadeusza i Petroneli z domu Hanas.
    Urodził się 10 grudnia 1941 roku w Julianpolu w rodzinie robotniczej. Lata okupacji wraz z całą rodziną spędził w Julianpolu. Po wyzwoleniu Polski zamieszkał w Jaworznie. Od 1 września 1948 roku uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Jaworznie, gdzie ukończył 7 klas.  W 1955 roku zdał egzamin do Liceum Pedagogicznego w Wieluniu, bo: Zawód nauczyciela obrałem z zamiłowania i dlatego udałem się do tej szkoły. Tam należałem do organizacji Związku Młodzieży Polskiej oraz organizacji harcerskiej.  Po zdaniu matury otrzymał świadectwo dojrzałości w dniu 6 czerwca 1960 roku.  
   Swoją pierwszą pracę znalazł w Szkole Podstawowej w Ganie, gdzie pracował na stanowisku nauczyciela w okresie od 18 sierpnia 1960 r. do 31 sierpnia 1966 r. Po odbyciu służby wojskowej w latach 1962 - 1964 przeniósł się do Szkoły Podstawowej w Julianpolu, aby pracować razem ze swoją małżonką Bogumiłą, również nauczycielką, w okresie od 1 września 1966 r. do 31 sierpnia 1970 r. na stanowisku nauczyciela.
       W dniu  1 września 1970 roku został dyrektorem Szkoły Podstawowej w Cieciułowie, nauczycielem matematyki oraz wychowawcą w klasach VII - VIII. Wraz z żoną oraz dziećmi zamieszkał w Domu Nauczyciela w Cieciułowie.
     Pan Czesław Grądys piastował funkcję dyrektora naszej placówki 21 lat i w tym czasie dobudowano dwie sale lekcyjne, kotłownię oraz założono centralne ogrzewanie.
     W czasie swojej pracy pedagogicznej doskonalił swoją wiedzę i podjął naukę w Studium Nauczycielskim Zaocznym dla Pracujących w Zgierzu na kierunku matematyka w latach 1967-69 , a w dniu 25 lipca 1969 roku zdał egzamin dyplomowy. Studiował zaocznie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie w latach 1978 - 82 na wydziale matematyczno – przyrodniczym o kierunku:  matematyka, specjalność nauczycielska i uzyskał tytuł magistra.
     Za zasługi w edukacji młodzieży szkolnej otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. 1 maja 1975 roku został nauczycielem dyplomowanym.
W dniu 1 września 1991 roku  Pan Czesław Grądys przeszedł na emeryturę.
       Zapamiętamy Pana Czesława jako bardzo dobrego nauczyciela matematyki, wspaniałego wychowawcę  oraz oddanego swojej pracy człowieka.

Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy
Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Tadeusza Kościuszki
w Cieciułowie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe