Aktualności

 • 18 Kwietnia 2024
  3432fa2a-e1e8-4778-aab9-08de1b1689a4.jpeg

  „Ta wystawa wywarła na nas niesamowite wrażenie, zanieśliśmy do naszych domów wiele cennych wskazówek” – tak mówili zwiedzający rodzice i nasi goście z Domu Kultury w Rudnikach. W czasie zwiedzania wernisażu „Maski pamięci emocji” można było zobaczyć na twarzach: wzruszenie, głęboki spokój, a nawet pojawiły się łzy.

  Warto było uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu, które nieczęsto spotyka się w szkole.

  Dziękujemy za liczne przybycie oraz przekazanie swoich spostrzeżeń!

 • 17 Kwietnia 2024
  e2715d55-c2c6-4de7-85a4-fa0f2b59151e.jpeg

  Z inicjatywy pedagoga szkolnego przy wsparciu Pani Dyrektor w naszej szkole pojawiła się Szkolna Skrzynka Zaufania. Drodzy Uczniowie, piszcie:

  • jeżeli obawiacie się konkretnych zdarzeń lub uczniów,
  • jeżeli któremuś z Waszych kolegów lub koleżanek dzieje się krzywda,
  • jeżeli byliście świadkami czynów niezgodnych z prawem a obawiacie się poinformować o tym osobiście,
  • jeżeli macie problem, który można rozwiązać bez Waszego udziału,
  • w każdym innym przypadku, kiedy czujecie, że powinniście zareagować lub potrzebujecie pomocy.

   

  TO WAŻNE!

  1. Piszcie czytelnie i podpisujcie swoje listy- podajcie przynajmniej imię i klasę (zapewniamy dyskrecję).
  2. Nie używajcie wulgaryzmów, nie obrażajcie nikogo.
  3. Wasza korespondencja nie powinna mieć formy obmowy, plotki czy żartu.
  4. Wspólnie rozwiążemy każdy problem, z którym nie potraficie sobie poradzić.
  5. Pomoc, jaką zorganizujemy, zależeć będzie od rodzaju zgłoszonej sprawy.
  6. Nie ma problemów ważnych czy nieważnych – możesz pisać w każdej sprawie, która jest dla Ciebie istotna.
  7. Nikt nie będzie Cię oceniać. Jesteś ważna/y niezależnie od tego, w jakiej sprawie napiszesz.

   

  *SKRZYNKA ZAUFANIA ZNAJDUJE SIĘ NA GÓRNYM KORYTARZU SZKOLNYM W WYZNACZONYM MIEJSCU NA PARAPECIE

 • 17 Kwietnia 2024
  WhatsApp Image 2024-04-16 at 16.54.46 3.jpeg

  Miło nam poinformować, iż właśnie dobiegł końca ponad dwumiesięczny cykl zajęć, realizowany wśród naszych wychowanków w ramach zajęć rozwijających z geografii.

  Podczas prowadzonych zajęć udało się pokazać uczniom ujmujące piękno miejscowości wchodzących w skład Gminy Rudniki. Uczniowie poznawali bliżej okoliczne wsie poprzez odkrywanie m.in. nietuzinkowych budowli, zabytków architektury, pomników przyrody, pamiątkowych tablic i obelisków, miejsc użyteczności publicznej, miejsc kultury i rozrywki.

  Rozmawialiśmy również o cyklicznych wydarzeniach kulturalnych, wpisanych na stałe w gminny kalendarz.

  Podczas zajęć uczniowie pracowali z mapami terenu, prezentacjami multimedialnymi, materiałem ikonograficznym oraz pozycjami książkowymi.

  Zdobytą wiedzę mogli utrwalać poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia, np. "Pytanie z pudełka", "Szybki Quiz" czy "Pytanie na wejście".      

                  Głównym dążeniem, podczas realizacji  cyklu zajęć było przybliżenie uczniom tego, co w naszej Gminie Rudniki ciekawe i piękne,  a przez to rozbudzić w nich więź emocjonalną z miejscem, w którym się urodziły i mieszkają.

  Dzieci podczas realizacji działań innowacyjnych zdobyły sporą wiedzę o swoim regionie, a zajęcia te były poszerzeniem oferty działań edukacyjnych naszej szkoły  w zakresie edukacji regionalnej.

  Innowacja pedagogiczna „Gmina Rudniki – Odkrywaj!” była  adresowana  do uczniów klasy piątej, szóstej i siódmej naszej szkoły, jest niewątpliwie dobrym narzędziem by ukazać wielobarwność regionu jakim jest Gmina Rudniki. 

  Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych działań w ramach Innowacji Pedagogicznej Gmina Rudniki - Odkrywaj!

 • 17 Kwietnia 2024
  d59b07b6-5569-43a3-b33c-792623803ace.jpeg

  Wolontariusze Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki  w Cieciułowie wraz z nauczycielką Grażyną Kasprzycką zaangażowali się już po raz drugi w ogólnopolską akcję, której głównym organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Zbieraliśmy środki opatrunkowe, które otrzymają misyjne przychodnie oraz szpitale w Afryce. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wzięli udział w tym niezwykłym dziele niesienia pomocy najbardziej potrzebującym w dalekiej Afryce. Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za uwrażliwianie dzieci na drugiego człowieka oraz za kształtowanie ich prawych charakterów. Mamy nadzieję, iż uczestnicy akcji „Opatrunek na ratunek” są w pełni przeświadczeni o tym, iż niesienie pomocy innym jest sprawianiem radości samemu sobie.

 • 16 Kwietnia 2024
  Zaproszenie - maski.jpeg

  Serdecznie zapraszamy naszych rodziców na wystawę pt. "Maski pamięci emocji", która odbędzie się w dniu  18 kwietnia 2024 roku /czwartek / w godzinach  7:30 – 15:30 w sali gimnastycznej.
       Będziecie mieć  Państwo niepowtarzalną okazję zobaczenia 15 prac wykonanych przez dzieci w wieku 8 – 14 lat w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Zbliżenie".

 • 16 Kwietnia 2024
  DSC_0701.jpeg

  To było niesamowite przeżycie – tak mówią uczniowie naszej szkoły po obejrzeniu wystawy, na którą czekaliśmy ponad rok.
  Wystawa pt. "Maski pamięci emocji" w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Zbliżenie"  składa się z 15 prac w formie obrazu wykonanych przez uczniów w wieku od 9 do 14 lat.

   Na godzinach wychowawczych uczniowie klas I - VII wraz z wychowawcami obejrzeli te obrazy. Wrażeń i przemyśleń było bardzo.

    Polecamy do obejrzenia galerię naszych zdjęć wykonanych w czasie zwiedzania.

 • 15 Kwietnia 2024
 • 15 Kwietnia 2024
 • 11 Kwietnia 2024
  DSC_0036.jpeg

  Medale i dyplomy zostały rozdane!
  W ciepły i słoneczny dzień, 11 kwietnia 2024 roku, odbyły się Gminne Zawody w Indywidualnych oraz Drużynowych Biegach Przełajowych w Cieciułowie.
  Na zawodach pojawili się najlepsi biegacze ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Rudniki:
  -Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dalachowie (opiekun: Karol Włóka oraz Pani Ania);
  -Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie  (opiekun:  Aleksandra Strugała i Tomasz Duda);
  -Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach (opiekun: Katarzyna Pawlaczyk i Piotr Rasztar);
  -Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żytniowie (opiekun: Marzena Świątek);
  -Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie (opiekun: Robert Księżarek).
  Wszystkich zawodników i opiekunów przywitała Pani Barbara Kubik, dyrektor naszej szkoły, życzyła bezpiecznych zawodów oraz zaprosiła na ciepłą herbatę.
  Wyniki przedstawiają się następująco: 
  (…)

 • 03 Kwietnia 2024
  DSC_0242.jpeg

  Jak poznać zabytki Wrocławia, to tylko z Arkadiuszem Försterem, przewodnikiem i zarazem autorem książki „Wrocław? Ciekawie dlaczego?”.
  Uczniowie klas VI i VII wraz z Panią Beatą i Panią Agnieszką spędzili jeden dzień na wycieczce we Wrocławiu w dniu 3 kwietnia 2024 roku.
  Pociągiem Intercity „Wyczółkowski” udaliśmy się prężną grupą do Wrocławia, miasta zwanego polską Wenecją, gdzie krzyżowały się średniowieczne szlaki handlowe: bursztynowy i solny.
   

  Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, najstarszej części miasta. Wyspa Katedralna – bo tak tłumaczy się tę nazwę – pełna jest uroku nie tylko za dnia, ale też po zmierzchu. Dodatkowego blasku dodaje każdego wieczoru ubrany w pelerynę i cylinder latarnik, który zapala 103 latarnie gazowe.
   

  Podziwialiśmy wnętrze najstarszej katedry z 1158 roku, usłyszeliśmy legendę o kluskach śląskich, przeszliśmy przez słynny Most Tumski i idąc Bulwarem Odrzańskim dotarliśmy do Muzeum Panoramy Racławickiej.

  Tam mając zarezerwowane wejście na godzinę 13:30 mogliśmy w Małej Rotundzie obejrzeć prezentację multimedialną, w której ukazane zostały historyczne aspekty bitwy pod Racławicami, w tym postać Tadeusza Kościuszki, patrona naszej szkoły oraz innych bohaterów bitwy. Ponadto poznaliśmy historię powstawania słynnego obrazu Wojciecha  Kossaka i Kazimierza Styki.

  Oczywiście byliśmy pod wrażeniem wielkiego panoramicznego obrazu upamiętniającego zwycięską bitwę pod Racławicami” o wielkości 15 × 114 m.

  Pan Przewodnik nie omieszkał opowiedzieć o „Księdze Henrykowskiej”, w która zawiera zdanie w języku staropolskim "Day, ut ia pobrusa, a ti poziwai".
   

  Każdy uczeń, który uważnie słuchał, mógł wykazać się swoją wiedzą i spostrzegawczością.

  Doceniamy zaangażowanie: Alana, Hani, Bartosza, Piotra, Zosi.

  (...)

  Na razie zamieszczamy krótką fotorelację.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe