Aktualności

 • 15 Października 2021
  _MWL4239.jpeg

  W dniu 14 października 2021 roku odbyło się VI Gminne Święto Edukacji w Domu Kultury Rudnikach, na które zaproszono Panią Barbarę Kubik, dyrektora naszej szkoły, nauczycielki, uczniów oraz ich rodziców.
  Stypendium Wójta Gminy Rudniki otrzymali uczniowie:
  -Alicja Cieśla -stypendium naukowe, list gratulacyjny otrzymali Państwo Anna i Tomasz Cieśla;
  -Bartłomiej Namyślak - stypendium naukowe,  list gratulacyjny otrzymali Państwo Agnieszka i Tomasz Namyślak;
  -Zofia Grabarek - stypendium naukowe, list gratulacyjny otrzymali Państwo Aleksandra i Jarosław Grabarek;
  -Natalia Wójcik - stypendium naukowe, list gratulacyjny otrzymali Państwo Aleksandra i  Łukasz Wójcik;
  -Roksana Pochorecka - stypendium naukowe,  list gratulacyjny otrzymali Państwo Agnieszka i Tomasz Pochorecki;
  Alicja, uczennica klasy VIII otrzymała nagrodę książkową za najwyższą średnią za rok szkolny 2020/2021 w naszej szkole.
  Pani Beata Droś i Pani Katarzyna Jaskot otrzymały Nagrodę Wójta Gminy Rudniki. 
  Przepiękne przedstawienie "MÓJ MISTRZ - MÓJ NAUCZYCIEL" w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowane przez nauczycielki: Panią Jolantę Kubacką, Panią Annę Grzebiela i Panią Katarzynę Jaskot wyczarowało niepowtarzalną atmosferę w czasie tego święta edukacji.

 • 15 Października 2021
  IMG_0767.jpeg

  Uczniowie klasy I pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Pinkos wykonywali niesamowite stworki warzywno - owocowe na zajęciach w dniu 15 października 2021 roku w ramach działań szkoły promującej zdrowie.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • 15 Października 2021
  Zawody szachy super.jpeg

  Grupa młodsza uczniów: Zofia Woźny, Antoni Namyślak, Wojciech Telęga, Jan Mularczyk oraz grupa starsza w składzie Alicja Cieśla, Mikołaj Dybich, Maciej Wróbel, Łucja Zawadzka to reprezentanci naszej szkoły w Drużynowych Zawodach Szachowych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Obie drużyny zajęły III miejsce, Maciej uzyskał I miejsce na 1. szachownicy w swojej kategorii wiekowej. Opiekunem uczniów był nauczyciel Robert Księżarek. Zawody odbyły się Rudnikach w dniu 15 października 2021 roku.

 • 14 Października 2021
  IMG_0702.jpeg

  "Chciałabym słowa zamienić w perły,
  Aby obsypać nimi Was-Drodzy Nauczyciele
  Chciałabym niebu skraść szafiru,
  A gwiazdom migotliwy blask,
  By nimi ubrać Waszą skroń…
  Niestety, nie ma takich czarów
  I nawet dobrze, że tak jest-
  W Waszych uśmiechach jest więcej żaru
  I wdzięczność macie naszych serc…”


  Przepiękne przedstawienie "MÓJ MISTRZ - MÓJ NAUCZYCIEL" w wykonaniu uczniów naszej szkoły przygotowane przez nauczycielki: Panią Jolantę Kubacką, Panią Annę Grzebiela i Panią Katarzynę Jaskot dopełniło atmosferę święta edukacji w naszej szkole.
  Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, jak pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki uczniowie: Alicja Cieśla, Bartłomiej Namyślak, Oliwia Cieślak, Natalia Żydziak, Maciej Wróbel, Kamil Świtała, Kacper Raj, Weronika Grobelna, Zofia Woźny, Łucja Zawadzka, Izabela Raj, Julita Żydziak, Natalia Kubacka i Julia Grobelna. 
  DZIĘKUJEMY!

 • 14 Października 2021
  Sławek Misjonarz (1).jpeg

  Szanowna Pani Dyrektor, Czcigodne Grono Pedagogiczne, Drodzy Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie.

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Z okazji Dnia Nauczyciela i Święta Edukacji Narodowej pragnę założyć najserdeczniejsze życzenia, wielu Bożych łask, błogosławieństwa oraz dalszych sukcesów całej Wspólnocie mojej macierzystej szkoły. Warto się uczyć, bowiem nauka poszerza horyzonty i otwiera człowieka na nieznany oraz piękny świat.

  Bardzo serdecznie pozdrawiam z Papui Nowej Gwinei, kraju przepięknej przyrody, różnych kontrastów, tropikalnego klimatu, kraju kawy i herbaty, warzyw i owoców, które tutaj rosną przez cały rok. Obecnie po krótkiej kwarantannie po przyjeździe, ks. Bp Donald posłał mnie na krótki czas adaptacji do mojego kolegi ks. Michała z diecezji zamojsko-lubaczowskiej do parafii Chrystusa Króla w Kuare. Parafia znajduje się w buszu, dojazd jest bardzo ciężki, samochód misyjny, którym jeździmy jest jednym z nielicznych w naszej wiosce. Czasami służy jako karetka, gdy trzeba kogoś chorego zawieść, lub odebrać, jak tym razem.

  Rozpocząłem naukę miejscowego języka Pidgin (Tok Pisin), już sprawuję Mszę Świętą w tym języku, dużo rozumiem, ale jeszcze ciężko coś powiedzieć, ale to tylko kwestia czasu.

  W buszu jest tutaj Szkoła Podstawowa im. Św. S. Faustyny Kowalskiej w Kuare założona i wybudowana kilkanaście lat temu dzięki staraniom ks. Bogdana Skupnia, który pochodzi z Archidiecezji Częstochowskiej, rodem spod Wielunia. Dzięki pracy misjonarzy tutejsze dzieci, zwłaszcza w buszu mają okazję edukacji i rozwoju. Większość ludzi starszych, dorosłych, takich w moim wieku, szczególnie na wioskach, nie potrafi pisać i czytać. Praca misyjna tutaj jest bardzo ciekawa, bardzo różnorodna i wielopłaszczyznowa. Na razie sam uczę się i nabieram doświadczenia  patrząc na działalność kolegów, którzy tutaj wcześniej przyjechali.

  Z wyrazami szacunku

  Ks. Sławek Porębski misjonarz

  Papua Nowa Gwinea

  14.10.2021 r.

   

  P.S. Na plebanii gdzie obecnie mieszkam u ks. Michała na półce znalazłem "Dzieła wybrane" Adama Mickiewicza, wydanie z 1953 r. oczywiście w języku polskim. Taki przyjemny element polskości tutaj na Rajskiej Wyspie. 

 • 13 Października 2021
  Ania.jpeg

  Nasi uczniowie wraz z nauczycielkami: Anną Grzebiela, Jolantą Kubacką oraz Katarzyną Jaskot udali się do Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi w Rudnikach w dniu 13 października 2021 roku. Grupa uczniowska oglądała ponadto wystawę pokonkursową plastyki obrzędowej.

 • 12 Października 2021
  IMG_20211012_133638.jpeg

  Nasze dziewczęta zostały Mistrzyniami Gminy Rudniki w halowej piłce nożnej. Skład drużyny dziewczęcej: Zofia Woźny, Emilia Mroczek, Malwina Gęziak, Zofia Patyk, Natalia Kubacka, oraz Aleksandra Imiełowska. Zofia Patyk została najlepszym bramkarzem turnieju. 
  Drużyna chłopców w składzie: Antoni Namyślak, Wojciech Telęga, Tomasz Kleta, Jan Mularczyk, Alan Busłowicz, Alan Wilk zajęła V miejsce.
  Opiekunem uczniów był Robert Księżarek, nauczyciel wychowania fizycznego.
  Zawody odbyły się w dniu 12 października 2021 roku.

 • 12 Października 2021
  IMG_0607.jpeg

  Nauczyciele: Grażyna Kasprzycka oraz Damian Sowa zorganizowali szkolenie na temat udzielania pierwszej pomocy dla całej społeczności szkolnej. Szkolenie przeprowadzili strażacy zawodowi z Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Było nam niezmiernie miło, bo jednym ze strażaków był tatuś Natalki i Julki.
  Szkolenie było bardzo potrzebne, bo przybliżyło dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Bardzo dziękujemy!

 • 08 Października 2021
  Kino.jpeg

  Z inicjatywy nauczycielki religii Grażyny Kasprzyckiej doszło do wyjazdu uczniów klas VII - VIII na film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" w dniu 8 października 2021 roku do Częstochowy. Opiekunem grupy uczniowskiej była pani Barbara Kubik, dyrektor szkoły.

 • 08 Października 2021
  Dzień Chłopaka u Maluszków (6).jpeg

  W naszym przedszkolu również obchodzono Dzień Chłopaka. Chłopcy zostali obdarowani i byli bardzo zadowoleni, co widać na zdjęciach.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe