Aktualności

 • 04 Czerwca 2024
  R1.jpeg

  Pogoda i doskonałe humory dopisywały klasie piątej podczas wycieczki rowerowej zorganizowanej w ramach Innowacji Pedagogicznej - Gmina Rudniki - Odkrywaj! w dniu 4 czerwca 2024 roku.

  Uczniowie wraz z opiekunami: Lidia Heluszka, Anną Świtałą i Robertem Księżarkiem wybrali się dziś na wycieczkę rowerową po trasie Cieciułów - Stawki Cieciułowskie – Rudniki - Cieciułów.

  Uczniowie niestrudzenie radzili sobie z podróżą na rowerze, a czekała na nich spora ilość miejsc do odwiedzenia: Tężnia Solankowa, Rudnicki Park, Dom Kultury ( gdzie mogli zwiedzić wystawę malarską zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka, a także salę widowiskową) i przede wszystkim Centrum Tradycji Strażackiej i Historii Wsi.

  Serdecznie dziękujemy pani Marlenie Iwańskiej i panu Michałowi Włochowi, którzy byli naszymi przewodnikami, za ciekawą prelekcję.

  Mnogość atrakcji dzisiejszej wycieczki dopełniły słodkie lody dla wszystkich uczniów.

   Zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły i już z niecierpliwością czekają na kolejne wycieczki.

 • 03 Czerwca 2024
  DSC_0037.jpeg

  Dzień Dziecka w naszej szkole był niezapomnianym wydarzeniem, pełnym uśmiechów, śmiechu i wspaniałych wspomnień. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i uczniów, udało się stworzyć wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

  Całe wydarzenie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze.

  Ten dzień stał się doskonałą okazją do integracji całej społeczności szkolnej, a także do wspólnej zabawy i świętowania.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie napojów i słodyczy!

 • 03 Czerwca 2024

  29 maja 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Matki.

  Dziękujemy Pani Dyrektor za piękne powitanie rodziców, dzieciom za wzruszające wierszyki, piosenki i tańce a rodzicom za liczny udział w uroczystości. 

  "Chodź mam rączki małe i niewiele zrobię..." - tak śpiewały maluchy, które swoimi małymi rączkami wykonały piękne upominki dla mamy: serduszka i laurki, jako dowód wdzięczności za ich wychowanie.

  Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia, pomyślności, wytrwałości i spokoju.

 • 03 Czerwca 2024

  29 maja 2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży "W Służbie Prawu". 

  Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Kluczborku przedstawili uczniom klas VI-VII treści związane z funkcjonowaniem zakładów karnych. Uświadomili uczniom, jakie konsekwencje niesie za sobą łamanie prawa i jak ważne jest poszanowanie zasad społecznych. 

  Uczniowie mieli okazję obejrzeć i przymierzyć kompletne wyposażenie strażnika więziennego oraz wsiąść do samochodu - więźniarki.

  Na zajęcia obecny był również pies służbowy wraz z przewodnikiem.

  Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Kluczborku za bardzo wartościowe zajęcia.

 • 03 Czerwca 2024

  Maria Kubacka, Antonina Kubacka, Adam Kubacki, Mateusz Kubacki, Jan Telęga, Oliwia Polak, Julia Ośródka, Maria Sowa, Filip Polak, Wojciech Telęga to lekkoatleci, którzy wzięli udział w XVII Ogólnopolskim Biegu Zajączkowskim w dniu 2 czerwca 2024 roku.

  Informujemy, że Maria Sowa zajęła 2 miejsce, Julia – 3, Filip – 3, Wojtek – 3, Adam – 4, Mateusz – 4, Marysia – 4 w swoich kategoriach wiekowych.

  Gratulujemy!

 • 03 Czerwca 2024
  444935332_785039073606877_5205510986088229899_n.jpeg

  Serdecznie zapraszamy na wystawę prac plastycznych uczniów szkół podstawowych Gminy Rudniki, w tym Zofii Grabarek, Jana Mularczyka, Zofii Dybich, Natalii Kubackiej. Wystawę można obejrzeć w Domu Kultury w Rudnikach.

 • 27 Maja 2024
  DSC_0017.jpeg

  W dniu 27 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję spotkać się z ks. misjonarzem Sławomirem Porębskim, który jest absolwentem naszej szkoły i obecnie pracuje jako misjonarz w Papui – Nowej Gwinei. Podczas spotkania Misjonarz Sławomir podkreślił, jak ważna jest edukacja i chęć niesienia pomocy innym. Jego historie były pełne inspirujących przykładów tego, jak determinacja i współczucie mogą zmienić życie ludzi.

  Ksiądz Porębski opowiedział uczniom o swojej pracy i doświadczeniach w Papui – Nowej Gwinei. Jego misja skupia się na edukacji dzieci, opiece nad ludnością. Przedstawił uczniom realia życia w tej odległej części świata oraz wyzwania, z jakimi muszą się tam mierzyć mieszkańcy.


  Uczniowie mieli okazję zadawać pytania i dowiedzieć się więcej o kulturze i codziennym życiu w Papui – Nowej Gwinei.

  To spotkanie było także wyjątkową okazją do pokazania uczniom, że absolwenci naszej szkoły mogą osiągać wspaniałe rzeczy i wnosić pozytywny wkład w świat.

  Ksiądz Sławomir Porębski  jest żywym dowodem na to, że nasza szkoła przygotowuje młodych ludzi do pełnienia ważnych ról społecznych i zawodowych.

  „Aż trudno w to uwierzyć, że trzydzieści lat temu otrzymałem świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, mojej ukochanej szkoły” – tak powiedział ze wzruszeniem w głosie ks. Sławomir Porębski.

  Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz wręczeniem pamiątkowego upominku w dowód wdzięczności za jego czas i zaangażowanie.

  Uczniowie zostali zainspirowani do myślenia o swoich przyszłych rolach w społeczeństwie i możliwościach niesienia pomocy innym.

  Serdecznie dziękujemy ks. Misjonarzowi Sławomirowi Porębskiemu  za odwiedziny oraz  za to, że podzielił się z nami swoją pasją i doświadczeniem. Wizyta księdza Sławka na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

 • 26 Maja 2024
  WhatsApp Image 2024-05-26 at 20.20.46.jpeg

  Adam Kubacki, Julia Ośródka, Kaja Ośródka, Wojciech Telęga to nasza reprezentacja, która wzięła udział w XXIX Ogólnopolskim Biegu Masowym "Pętla Rudnicka". Pierwsze miejsce zajęli: Adaś, Julka,, Kaja, Wojtek. Gratulujemy!

 • 25 Maja 2024
  27b4288f-4303-487e-8425-6890c75307b1.jpeg

  Nasze przedszkolaki  z grupy młodszej w tym tygodniu zdobywały wiedzę na temat zajęć codziennych i zawodowych swoich rodziców. Dziękujemy mamie Laury, pani Beacie Pęcherczyk za przybliżenie maluchom ciekawej pracy "chemika". Dzieciaki przeprowadzały różne  eksperymenty i doświadczenia, dowiedziały się, że najlepszym laboratorium jest nasza kuchnia, ponieważ każde działanie oparte było na składnikach spożywczych.

  Jeszcze raz dziękujemy za ciekawy i pełen wrażeń dzień.

 • 24 Maja 2024
  DSC_0127.jpeg

  „Tematyka tego konkursu jest mi bardzo bliska” – tak zwrócił się do zgromadzonych Pan Mariusz Stanek, Wójt Gminy Rudniki.

  Podziękował za zaproszenie na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Gminie Rudniki „Gmina Rudniki – Odkrywaj!”.
  Wyraził nadzieję, że to co zostało zapoczątkowane w szkole w Cieciułowie, będzie kontynuowane w następnych latach.


  Miło nam poinformować, że trzy uczennice uzyskały największą liczbę punktów i zajęły następujące miejsca:
  1. Amelia Maruszewska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach;
  2. Agata Panek - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie;
  3. Marta Ignasiak - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie.

  Wójt Gminy Rudniki pogratulował wszystkim uczniom, złożył podziękowania nauczycielom przygotowujących uczniów do konkursu. Następnie docenił podjęcie innowacji pedagogicznej o „małej ojczyźnie”.
   

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe