Aktualności

 • 25 Listopada 2020
  Zdjęcie grupowe.jpeg

  25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Jak wyglądał ten dzień w naszym przedszkolu? Odpowiadamy - cudownie.
  Sądzimy, że zamieściliśmy już wszystkie zdjęcia.

 • 21 Listopada 2020
  EnVwLb-XMAEafVu.jpeg

  Premier RP ogłosił przedłużenie nauki zdalnej: "Zdecydowaliśmy, że pozostawiamy szkoły zamknięte do 23-24 grudnia, ale następnie podjęliśmy decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie między początkiem stycznia, między 3 a 17-18 stycznia 2021".
  Na stronie MEN można przeczytać informację o przedłużeniu nauki zdalnej do 3 stycznia 2021 roku.

 • 20 Listopada 2020
  4695_dzien_praw_dziecka.jpeg

  Nasze przedszkole pamięta o Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka. Filmik z zajęć o prawach dziecka w przedszkolu.

 • 16 Listopada 2020
  Tolerancja.jpeg

  Tolerancja to jedna z wartości, która w obecnych czasach jest tak samo cenna, co też potrzebna. Dlatego od kilkudziesięciu już lat 16 listopada obchodzimy Światowy Dzień Tolerancji. Święto stworzone po to, by zwrócić uwagę większej liczby ludzi na problem nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu.

 • 10 Listopada 2020
  Zdjęcie widące.jpeg

  Serce rośnie, gdy patrzy się na przedszkolaków uczących się o symbolach narodowych w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Przedszkolaki, zarówno z grupy maluchów jak i starszaków obchodziły dziś 102 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Jagódki” wraz z „Misiem i Margolcią” poznawały genezę tego święta, dowiedziały się, kim był Marszałek Józef Piłsudski i jakie były jego zasługi dla kraju. Dzieci uczestniczyły w pogadance i zabawach ruchowych związanych z symbolami narodowymi. „Sówki” odczytywały nazwy miast Polski oraz słowa „flaga, godło, hymn państwowy”. Śpiewały także piosenki „Co to jest niepodległość” i „Jestem Polką i Polakiem”. Obydwie grupy na zakończenie wykonały prace plastyczne.
  Dziękujemy nauczycielkom, bo ręce same składają się do oklasków!

 • 09 Listopada 2020
  Bajki 2.jpeg

  Dzieci z naszego przedszkola obchodziły ,,Dzień Postaci z Bajek’’ w dniu 9 listopada 2020 roku. Ten dzień rozpoczął się bajką w języku angielskim. Później przedszkolaki przy rytmach piosenki ,,Witajcie w naszej bajce’’ wylądowały na latającym dywanie w krainie zabawy, gdzie brały udział w różnych grach, quizach i zabawach ruchowych. Na początku  uczestnicy odgadywali zagadki i szukali odpowiedniej ilustracji do bajki. Następnie zawitali do świata Kopciuszka, Kransoludków i Boba Budowniczego.  Dzieci układały bajkowe memory i puzzle. Wszystkie zadania przeplatane były zabawami ruchowymi i tańcem. Wesołe pląsy zakończone były quizem ,,Jaka to melodia- z jakiej bajki pochodzi ?’’

 • 09 Listopada 2020
  Nasza szkoła.jpeg

  Pani Dyrektor oraz nauczyciele naszej szkoły pracują na 100 % z uczniami klas I - VIII przez platformę Microsoft Teams zgodnie z planem lekcyjnym do 29 listopada 2020 roku, chociaż marzymy o nauczaniu stacjonarnym.

 • 07 Listopada 2020
  IMG_4528.jpeg

  Z powodu pandemii rodzice uczniów klasy I nie mogli być na uroczystości pasowania, stąd nagraliśmy dla nich filmiki. Prosimy obejrzeć filmik. PASOWANIE NA UCZNIA 2020

 • 06 Listopada 2020
  IMG_4632.jpeg

  W dniu 6 listopada 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Ucznia Szkoły 2020.  Cieszymy się, że w naszej szkole pojawiła się wspaniała jedenastka pierwszoklasistów, którzy zostali pasowani na ucznia przez Panią Barbarę Kubik, dyrektora szkoły. Oto lista pierwszoklasistów: Lena Bienias, Cyprian Cembik, Zuzanna Grabarek, Patryk Jasiński, Aleksander Juszczak, Hanna Łęgosz, Kaja Ośródka, Oliwia Praszczyk, Maja Wieczorek, Maja Winkler, Nadia Włodarska.

  W obecności Pani Dyrektor, Pani Droś, Pani Jaskot, Pani Grzebieli oraz koleżanek i kolegów z II klasy pierwszoklasiści pięknie recytowali wierszyki, zaśpiewali piosenki, zatańczyli taniec Gummy misia do piosenki "Gummy Bear” oraz wykonali różne zabawne  zadania. Uczniów przygotowała wychowawczyni Pani Jolanta Kępińska, która również została przez Panią Dyrektor pasowana na wychowawczynię I klasy.
  Uwieńczeniem nadzwyczajnego wydarzenia było otrzymanie tzw. tyt ze słodyczami, które zostały ufundowane przez rodziców, natomiast pamiątkowe dyplomy  i birety zostały zakupione przez Radę Rodziców.

 • 06 Listopada 2020
  IMG_4512.jpeg

  Z dumą publikujemy powyższy tekst:
  "Na terenie naszej gminy zrobiło się kolorowo. Wszystko to dzięki akcji odkupienia przez ARMiR kwiatów od ich producentów .Gmina Rudniki niezwłocznie zgłosiła chęć odbioru chryzantem od producentów z Kuźnicy i ze Strojca. W sumie blisko 1500 doniczek z pięknymi kwiatami ozdobiło naszą gminę. Z pomocą dzielnych strażaków i pracowników Urzędu Gminy, przekazaliśmy kwiaty do szkół, na cmentarze oraz miejsca publiczne w naszej gminie. Mamy nadzieję, że tak piękny widok wytrwa jak najdłużej!"

  Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie Gminy Rudniki

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. (034)3593 620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe