Licząc na Waszą życzliwość polecamy do obejrzenia filmiki: "Polonez 2019", "Bukiet kwiatów o belferskim zabarwieniu", "Uczniowie klasy VII żegnają Ósmoklasistów" oraz "Dla Pani Beaty". Życzymy udanych wakacji.

WOLONTARIAT

PDFRegulamin Wolontariatu.pdf

PDFSzkolny Wolontariat.pdf

PDFKWESTIONARIUSZ-OSOBOWY-KANDYDATA-NA-WOLONTARIUSZA.pdf

Opiekunami Szkolnego Wolontariatu są nauczycielki:
-Lidia Heluszka (szkolny koordynator);
-Grażyna Kasprzycka (Opatrunek na ratunek i Góra Grosza);
-Beata Droś (Zbieranie zakrętek dla Wiktorii, kartki dla Powstańca)
-Katarzyna Sykulska (WOŚP).
WOLONTARIAT W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
1. AKCJA ZBIERANIA ZAKRĘTEK DLA WIKTORII MOŚ
Hipoterapia1.jpeg
hipoterapia2.jpeg   Podziękowanie.jpeg

Informujemy, że nadal zbieramy zakrętki plastikowe dla Wiktorii Moś z Zajączek w roku szkolnym 2017/2018. Osobą odpowiedzialną za przebieg tej akcji jest nauczycielka Beata Droś. Do tej pory uzbieraliśmy 210 kg razem z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. w Praszce. Przekazaliśmy je rodzicom chorej dziewczynki, którzy za pieniądze zebrane ze sprzedaży plastikowych zakrętek wykupili zajęcia tzw. z hipoterapii w Żytniowie w Stajni Karasiówka.  Na tę terapię Wiktoria uczęszcza regularnie raz w tygodniu od maja 2017 roku.
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

2. OGÓLNOPOLSKA AKCJA "MARZYCIELSKA POCZTA"
5 grudnia 2017 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
W związku z tym klasa IV, V i VI  pod kierunkiem nauczycielki Grażyny Kasprzyckiej przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji  „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.
marzycielska-poczta-logo-niebieskie-tlo-jpg.jpeg
Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami. Tam można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach oraz ich zainteresowaniach.
Uczniowie klas IV - VI  poznali historię  wszystkich aktywnych na profilu dzieci i spośród nich wybrały troje: Lenkę Krawczyk, Martynkę Kurek oraz Tobiasza Nowickiego,  dla których na lekcji techniki samodzielnie wykonały świąteczne kartki oraz napisały  życzenia. Chore dzieci większość swojego czasu spędzają w domach i szpitalach, a „Marzycielska Poczta” pozwala im choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, uczuciu samotności, dając im wiele okazji do uśmiechu za pośrednictwem przesyłanych niespodzianek.
 

 

UCZNIOWIE KLASY IV I V PISZĄ LISTY DO LENKI I MARTYNKI
W RAMACH MARZYCIELSKIEJ POCZTY

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas IV - V pisali listy do Lenki i Martynki w ramach "Marzycielskiej Poczty".
Beata Droś, nauczycielka języka polskiego udzielała uczniom cennych wskazówek i w razie potrzeby tłumaczyła zasady pisowni w trakcie pisania. Dzieci napisały w sumie 25 pięknych listów, które na pewno przyniosą radość chorym dziewczynkom.
Inicjatorem tych działań jest nasza katechetka - Grażyna Kasprzycka.
Szkolny Wolontariat działa pełną parą.
 

 

WOLONTARIUSZAMI WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZOSTALI:
Nicola Ośródka, Dominika Kotarska, Ewelina Kostek, Paweł Namyślak - uczniowie klasy VII
Aleksandra Wurszt, Kamil Sobańtka, Szymon Raj - uczniowie klasy VI
Opiekun nauczycielka Katarzyna Sykulska
FINAŁ ODBĘDZIE SIĘ 14 STYCZNIA 2018 ROKU
WOŚP.jpeg
W dniu 10.01.2018 r. nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczyła w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W szkole jak co roku odbyła się Szkolna Licytacja otrzymanych gadżetów: z WOŚP, z Urzędu Gminy w Rudnikach oraz z Nest Bank /Oddział w Opolu. Do wylicytowania były m. in. koszulka WOŚP, koszulka Górnej Prosny, koce Nest Bank, kubek i czapki Nest Bank, parasolka z odblaskiem  Nest Bank, teczka skórzana Górna Prosna, kubek Centrum Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach, plakat WOŚP i wiele innych. Emocji było co nie miara., albowiem każda klas chciała wylicytować jak najwięcej rzeczy. Nad całością licytacji czuwała Pani Katarzyna Sykulska wraz z 7 wolontariuszami: Nicolą Ośródką, Dominiką Kotarską, Pawłem Namyślakiem, Aleksandrą Wurszt, Szymonem Raj, Kamilem Sobańtką.
 

 
W niedzielę 14 stycznia 2018 roku już od samego rana 7 wolontariuszy naszej szkoły: Nicola Ośródka, Dominika Kotarska, Paweł Namyślak, Aleksandra Wurszt, Szymon Raj, Kamil Sobańtka wraz z opiekunką Katarzyną Sykulską wyruszyło ze swoimi skarbonkami w dalszą trasę, aby nazbierać jak najwięcej pieniążków na tak szczytny cel. Mimo mroźnej pogody kwestowaliśmy w różnych miejscach naszej okolicy. A wszystko to po to, aby wyrównać szansę w leczeniu noworodków. Tak kształtują się wyniki: Ola - 423,14 zł, Ewelina - 339,47 zł + 2 EURO, Kamil - 300,50 zł, Nicola - 242,95 zł, Dominika - 230,75 zł, Paweł - 224,73 zł, Szymon - 183,09 zł. RAZEM: 1.944.63 ZŁ + 2 EURO.
Wszystkim darczyńcom dziękujemy! SIE MA!
 

 

GÓRA GROSZA

Góra Grosza 2018.jpeg
Już po raz osiemnasty Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie  wzięła udział  w akcji  „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z siedzibą w Warszawie.
Zbiórka pieniędzy w naszej szkole przeprowadzona została od 27 listopada 2017 roku do 2 stycznia 2018 roku. Akcję tę przeprowadziła nauczycielka Grażyna Kasprzycka wraz z uczniami z klasy VII. Ogółem zebrano 462,85 zł. Pieniądze te przekazane zostały na pomoc dzieciom z Domów Dziecka. Celem tej akcji było uświadomienie  uczniom, że jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza  może pomóc najbardziej potrzebującym kolegom i koleżankom.
 

 

"OPATRUNEK NA RATUNEK"
P1070622.jpeg
W ramach szkolnego wolontariatu ruszamy z akcją "Opatrunek na ratunek! Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy, czekamy na środki opatrunkowe!
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio
P1070619.jpeg.
Pakowanie.jpeg
Z inicjatywy Pani Grażyny Kasprzyckiej przy pomocy szkolnych wolontariuszy przeprowadzono akcję zbierania środków opatrunkowych dla ośrodków misyjnych Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Wracający z misji wolontariusze Fundacji i sami misjonarze piszą do nas listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poparli naszą akcję.
 

 
ZBIÓRKA WŁÓCZKI DLA CHORYCH DZIECI Z JAWORZNA
włóczka.jpeg
W ramach szkolnego Wolontariatu ogłaszamy zbiórkę różnokolorowych włóczek na rzecz chorych dzieci do dnia 30 maja 2018 roku. 
Zebrana włóczka zostanie przekazana do Jaworzna, gdzie 1 czerwca będzie dziergany szalik. Inicjatorami tego wydarzenia są lokalni działacze z Jaworzna.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. (034)3593 620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe