Uczniowie klas IV - VII na projekcji filmu "Cudowny chłopak"

„Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owacje na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat.”
Auggie Pullman, bohater filmu "Cudowny chłopak" 
na kanwie książki RJ Palacio "Wonder". 


       W mroźny lecz słoneczny poranek 2 marca 2018 roku uczniowie klas IV- VII naszej szkoły pod opieką nauczycielek: Jolanty Kubackiej, Beaty Droś i Agnieszki  Włóki udali się do Cinema City Wolność w Częstochowie, by obejrzeć film familijny pt. "Cudowny chłopak”. Głównym bohaterem filmu jest  Auggie- niezwykle inteligentny i zabawny chłopiec, który na skutek rzadkiej mutacji genów urodził się ze zdeformowaną twarzą. Przeszedł wiele operacji (ponad 27), jednak  wygląd jego twarzy jest nadal daleki od obowiązujących we współczesnym świecie standardów piękna. Po latach nauczania w domu Auggie trafia w końcu do publicznej szkoły i uczy radzić sobie z napotkanymi trudnościami.
„Mój najgorszy dzień, najdotkliwszy upadek, najmocniejszy ból głowy, największy siniak, najpaskudniejszy skurcz, najbrzydsze słowa, które powiedziałam ludziom – to wszystko nie ma znaczenia przy tym, co przeszedł Auggie” - mówi Via, starsza siostra. 
Film ten przedstawia też sylwetki rodziców chłopca, jego siostry, kolegów i koleżanek. Pokazuje, jak odnoszą się do niego i jak  z biegiem czasu zmienia się ich nastawienie względem głównego bohatera. Przedstawia pełną empatii i zrozumienia postawę nauczycieli wobec chłopca  ze zdeformowaną twarzą. Jednak film  "Cudowny chłopak” przede wszystkim opowiada  o tym, że w gruncie rzeczy ludzie z natury są dobrzy, tylko trzeba umieć to dobro z nich  wykrzesać, by mogło ujrzeć światło dzienne. Nawet, jeśli ktoś zachowuje się źle, raniąc przy tym innych, to ma w sobie potencjał, by zmieniać się na lepsze. Ta piękna opowieść wzrusza do łez, uczy tolerancji  i akceptacji, uświadamia, że człowiek ma w sobie moc, by czynić dobro, a pojęcie wielkich czynów ma różnoraki wymiar.  
"Chcę, żeby moi wychowankowie, kończąc szkołę podstawową średnią, mieli niezachwianą pewność, że w przyszłości, którą sobie zbudują, wszystko jest możliwe."
Lawrence Tushman (dyrektor szkoły) 

Naszym zdaniem obejrzeliśmy wyjątkowy film, który na długo zostanie w pamięci i w sercu.             
 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe