Wspieramy najlepszych II - uroczystość wręczenia dyplomów szczególnie uzdolnionej młodzieży szkolnej w Opolu

Marszałek.png
Natalia Gudaja oraz Ewelina Kostek to uczennice, które otrzymały stypendium Marszałka Województwa Opolskiego dla szczególnie uzdolnionej młodzieży za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017 w ramach programu "Wspieramy najlepszych II".
Uroczystość, podczas której Marszałek Województwa Opolskiego – Pan Andrzej Buła wręczył dyplomy 250 przybyłym stypendystom, odbyła się 5 kwietnia 2018 roku o godz. 13.30 w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera przy ul. Krakowskiej 24 w Opolu.
Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Z wyróżnionymi uczniami przybyli rodzice, dyrektorzy, wychowawcy, stąd sala główna była wypełniona po same brzegi.  
Marszałek Województwa Opolskiego wygłosił podniosłe przemówienie, mówiąc między innymi:
"Piątkowi uczniowie, biorący jednocześnie udział w olimpiadach i konkursach wiedzy, mogą liczyć na wsparcie samorządu województwa opolskiego. Stypendia są przyznawane już 10 lat, czyli od roku 2008. – Pieniądze pochodzą z funduszy europejskich, a pomagają zarówno w dorównaniu najlepszym, jak i promują najlepszych. To nie jest wydarzenie jednoroczne. Młodzi ludzie wiedzą, że mogą sięgać po to stypendium kilkukrotnie, a to bardzo motywuje i jest naszym dalekosiężnym założeniem ."
Będąc w filharmonii mogliśmy wysłuchać utworów znanych kompozytorów, a największy aplauz wywołało wykonanie utworu "Hallelujah" Georga Friedricha Händla. Wszyscy wyróżnieni uczniowie zaprezentowali się na głównej scenie i to zostało uwiecznione pamiątkową fotografią. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek i wtedy można było zrobić sobie zdjęcie z Panem Marszałkiem przed tablicą informacyjną zwaną "ścianką".
Dodatkową atrakcją dla naszych uczennic było zrobienie sobie wspólnej fotografii z Mateuszem Gędkiem, uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Praszce, który został finalistą telewizyjnego programu muzycznego The Voice Kids.
Opiekę nad uczennicami sprawowała wychowawczyni klasy siódmej - Beata Droś.
Jesteśmy zaszczyceni, że zaangażowanie kadry pedagogicznej w wykształcenie zdolnej młodzieży zostało docenione przez władze Samorządu Województwa Opolskiego.
Bardzo dziękujemy władzom naszej gminy na zapewnienie bezpłatnego transportu na tę uroczystość.
Dodatkowe informacje o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie Urzędu Marszałkowskiego lub na Facebooku

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe