PRZEDWOJENNA HISTORIA SZKOŁY
Z opowiadań najstarszych mieszkańców wsi wynika, iż w II połowie XIX wieku, szkoła mieściła się w budynku prywatnym od strony wsi Bugaj. Przed rokiem 1890 został zakupiony i sprowadzony z Przystajni za 500 rubli nowy, drewniany budynek szkolny obejmujący salę szkolną i mieszkanie dla nauczycieli. Budynek ten został postawiony od południowej strony przydrożnego stawu, frontem do drogi.
W lipcu 1911 roku we wsi wybuchł pożar, który pochłonął 16 stodół i domów mieszkalnych, między innymi i szkołę. W latach 1911-31 uczniowie uczyli się w domach prywatnych: Józefa Drosia, Marcina Drosia, Ignacego Ośródki, Ludwika Sykulskiego, Alfreda Abramowicza i Feliksa Frejusa.
Budowę szkoły murowanej rozpoczęto w 1930 roku. W komitecie budowy szkoły znaleźli się mieszkańcy: Piotr Twardoń, Marcin Kulik, Nikodem Kuc, Ignacy Kałwak oraz Wójt Gminy Pan Wilk. W pierwszym roku budowy wykopano i zalano fundamenty. W 1931 roku postawiono mury, a w następnych latach założono dach i adaptowano wnętrza. Budowę zakończono 1 września 1933 roku. Szkołę budowano z funduszów gminnych, a wsie Bugaj i Cieciułów dokonały bezpłatnie zwózki materiałów budowlanych. Ponadto mieszkańcy pomagali przy budowie szkoły. Budynek szkolny stanął w „Ośrodku folwarcznym byłego majątku państwowego Cieciułów – Bugaj.”
Przed wybuchem wojny w szkole uczyło pięciu nauczycieli, a w roku szkolnym 1938-39 było 332 dzieci.