Dzień Dziecka 2018

100_5598.jpeg
Dzień Dziecka to chyba obok urodzin i „gwiazdki” najbardziej lubiany przez dzieci dzień w roku. 
 I to nie tylko ze względu na wspaniałe prezenty, które wtedy otrzymują i są w bezwzględnym centrum uwagi. Jak ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy w Cieciułowie?
     

30 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto. Rano Pani Dyrektor ogłosiła dzień wolny od nauki i zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. W imieniu swoim i wszystkich nauczycieli złożyła dzieciom życzenia wszystkiego najlepszego, dużo radości i samych pozytywnych stopni w szkole! Dzień Dziecka miał sportowy charakter. Na początek sportowych rozgrywek uczniowie rozegrali między klasowy mecz piłki nożnej, który wzbudził wiele ekscytacji, zarówno u nieoczekiwanych zwycięzców jak i wielkich przegranych. Najwięcej emocji wśród naszych uczniów wywołały konkurencje sportowe, przeprowadzone przez p. Piotra Rasztara. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach: bieg z przeszkodami,  rzuty do celu woreczkiem czy przechodzenie pod tyczką. Drugi mecz na mniejszym boisku rozegrali również najmłodsi uczniowie. W czasie zawodów panowała  atmosfera pełna radości, ale i determinacji. Na ochłodę i osłodę uczniowie dostali pyszne lody i paczki ze słodyczami ufundowane przez Radę Rodziców. To był udany dzień, dzieci zapamiętają go na długo. Na domiar tego, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu uczniowie mogli dać upust swoim taneczny, umiejętnościom podczas zajęć ruchowych przy muzyce nowoczesnej.                 
    Dopełnieniem atrakcji tego wyjątkowego dnia stał się Piknik Edukacyjny z projektu „Bystrzak” zorganizowany przez nauczycieli, którzy uczestniczyli w szkoleniu z zakresu wdrażania programów efektywnego nauczania, wsparcia ucznia oraz nowoczesnych strategii nauczania. Program pikniku był bardzo zróżnicowany, każdy mógł znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie. Naszym wychowankom najbardziej podobały się „wybuchowe eksperymenty”. Przedłużeniem świętowania Dnia Dziecka był dzień 09.06.2018 r. Główną atrakcją i niespodzianką dla dzieci była ogromna, dmuchana zjeżdżalnia, trampolina oraz dmuchany basen z kulkami.
Uśmiechu i radości na twarzach dzieci nie było końca. Mamy nadzieję, że ten dzień podobał się wszystkim i będą miło wspominać te chwile. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe