Piknik Naukowy z Projektu "Bystrzak" - podsumowanie

100_5550.jpeg
30 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Naukowy z Projektu „Bystrzak” zorganizowany przez nauczycieli, którzy uczestniczyli w szkoleniu z zakresu wdrażania założeń metodycznych programów efektywnego nauczania, wsparcia ucznia oraz nowoczesnych strategii nauczania. 
Program festynu był tak urozmaicony, że każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Naszym uczniom najbardziej podobały się „wybuchowe eksperymenty”:
-iskrowy wulkan;
-dżin z butelki;
-samozapłon gliceryny;
oraz otrzymywanie sztucznej krwi.

W czasie imprezy uczniowie także mieli okazję spróbować swych sił w następujących doświadczeniach:

- balonowy szaszłyk;

- jak umieścić statek w butelce;

- jak zawiesić łyżkę i widelec na zapałce?;

- magiczny obrazek;

- jak przejść przez kartkę papieru?

      Uczniowie z fascynacją, radością i uśmiechem czekali na kolejne pokazy. Z zainteresowaniem obserwowali wyniki kolejnych zachodzących reakcji. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
     Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci pokazały, że wspólne zabawy to idealny sposób na integrację oraz pobyt na świeżym powietrzu.
    Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Jaskot, Pani Agnieszce Włóka, Pani Lidii Heluszka, Pani Jolancie Kępińskiej oraz Pani Małgorzacie Pinkos za przygotowanie i przeprowadzenie tego Pikniku Naukowego z Projektu "Bystrzak".

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

 

 

 

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe