Międzyszkolny Pokaz Doświadczeń z Fizyki w Rudnikach

Fizyka.jpeg
Uczniowie klasy VII: Natalia Gudaja, Klaudia Kleta, Ewelina Kostek, Nicola Ośródka oraz Paweł Namyślak reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Pokazie Doświadczeń z Fizyki w dniu 8 czerwca 2018 roku Pokaz odbył się z inicjatywy nauczycieli fizyki: Pani Alicji Księżarek oraz Pana Ryszarda Belki przy wsparciu nauczycieli matematyki: Pani Doroty Domańskiej oraz Pani Justyny Tokarskiej. Zgromadził 25 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych, którzy  mieli za zadanie przygotować prezentację jednego doświadczenia. Jako pierwsza wystąpiła Ewelina prezentując dyfuzję atramentu w wodzie ciepłej i zimnej. Drugi Paweł pokazując napełnienie balonu za pomocą dwutlenku węgla powstałego w wyniku reakcji sody i octu. Trzecia Natalia z doświadczeniem o wypieraniu i unoszeniu kropel atramentu w oleju po dodaniu musującej tabletki. Jako czwarta  wystąpiła Nicola z doświadczeniem o przenikaniu kakao do wody przez warstwę oleju po dodaniu soli. Ostatnie doświadczenie: "powstawanie domowego wulkanu wyniku reakcji zachodzącej przez dodanie octu do wody z sodą i płynem do mycia naczyń" zobrazowała Klaudia.  Oczywiście, wszystkie doświadczenia naszej wspaniałej piątki idealnie się udały. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu przyszłych naukowców. Kto wie....
Pamiętajmy, że już Konfuzjusz wiedział, że "Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem."
Wszyscy uczestnicy tego spotkania obserwowali z zaciekawieniem doświadczenia z różnych działów fizyki oraz pokazu "Rysowania światłem" zaproponowanym przez Michała Włocha. 
 

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe