Wycieczka do Wrocławia

Wrocław - wszyscy.jpeg
Z inicjatywy Pani Małgorzaty Pinkos odbyła się wycieczka do Wrocławia w dniu 11 czerwca 2018 roku. Z jej relacji wycieczka wyglądała tak: "Ranek 11 czerwca przywitał nas zachmurzonym niebem i obawą, że może padać deszcz. Po godzinie jazdy autokarem byliśmy pewni, że pogoda dopisze. Zaświeciło słońce i wiedzieliśmy,że będzie idealnie.

Pierwszym punktem wycieczki był Sky Tower- 49 piętrowy budynek z tarasem widokowym na dachu. Wjechaliśmy do góry windą i mogliśmy podziwiać panoramę Wrocławia.Mieliśmy Wrocław „jak na dłoni”. Następnie szliśmy szlakiem wrocławskich krasnali. Kryją się one w uliczkach i zaułkach, umykają przed wzrokiem przechodniów. Był Podróżnik, Chrapek, Bąbelek Chlapuś, Boliząbek i Europejczyk. Dzieci naliczyły ich 14, a jest ich już 350 i wciąż przybywa.

Prawdziwą „słodką ucztą” była wizyta w najmniejszej fabryce słodyczy we Wrocławiu „CUKIER-LUKIER”, gdzie na oczach dzieci z karmelowej masy powstały lizaki. Dzieci wbiły w nie patyczki i zadowolone zabrały ze sobą.

Po tym spacerze nadszedł czas na Afrykarium, które jest największą atrakcją wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki, czyli zwierzętom pochodzącym z Czarnego Lądu.

Trochę już zmęczeni, ale pełni wrażeń zjedliśmy pyszny obiadek w Restauracji Letniej na terenie ZOO. Po krótkim odpoczynku zaczęliśmy oglądać pozostałych mieszkańców ZOO. Późnym popołudniem opuściliśmy ogród i zadowoleni wróciliśmy do domu."

Bardzo dziękujemy Pani Lidii Heluszka za wykonanie pięknych zdjęć z wycieczki.

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe