Resuscytacja w naszej szkole

SAM_3245.jpeg
 16 października 2018 roku podczas  "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" organizowany jest  rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Tegoroczna akcja  była pierwszą próbą zdobycia wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa. Aby pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej potrzeba co najmniej 11 841 uczestników. Poprzedni rekord został ustanowiony w Niemczech, wzięło w nim udział 11 840 osób.
    W tym roku naszą szkołę po raz drugi zgłosiła nauczycielka Grażyna Kasprzycka, która jest  szkolnym koordynatorem tej akcji, a pomagała jej Anna Grzebiela, nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego. Przed najważniejszą częścią akcji uczniowie obejrzeli profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu zaproszonych ratowników przedmedycznych: panią Katarzynę Kościelną i pana Szymona Cieślaka, strażaków z OSP Rudniki. Później do bicia rekordu przystąpiło 80 uczniów z klas I – VIII oraz 40 przedszkolaków. Resuscytację dzieci prowadziły od godziny 12:00 do 12:30 na jedenastu fantomach. Akcję nadzorowali  strażacy wraz z innymi nauczycielami. Na końcu rozdano najmłodszym uczniom uczestniczącym po raz pierwszy w zajęciach "Ratujemy i Uczymy Ratować"  specjalne książeczki i tekturowe telefony.
MP4Rekord.mp4 (48,11MB)">Krótki filmik z tego wydarzenia można zobaczyć. 
Po raz kolejny nasi uczniowie dowiedli, że stanowią grupę bardzo pozytywnie zakręconych, młodych ludzi, którym nie obcy jest los drugiego człowieka i na których pomoc zawsze można liczyć. 
Serdecznie wszystkim dziękujemy! 
 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe