Z wizytą w kinie i w teatrze muzycznym

Wszyscy uczniowie naszej szkole mogli wziąć udział w wydarzeniu tzw. "Kulturalnym wtorku" i ciekawie spędzić czas oglądając film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" w  Cinema City Wolność w Częstochowie, przedstawienia muzyczne: "Królowa Śniegu" i "Pan Kleks" w Oleśnie w dniu 6 listopada 2018 roku.. Każdy z uczniów znalazł coś dla siebie. Kultury na odpowiednim poziomie nigdy za wiele.
Uczniowie klas I - II wraz z nauczycielkami: Małgorzatą Pinkos i Jolantą Kępińską zobaczyli przedstawienie muzyczne "Królowa Śniegu" przygotowane przez Teatr Muzyczny "Syrenka" z Wrocławia. Dzieci mogły zobaczyć urzekającą wędrówką przez różne poziomy baśniowej rzeczywistości zaadaptowaną w formie barwnego, muzycznego widowiska. Dla wychowawców to idealny pretekst do rozmowy o roli przyjaźni i poświęceniu. 
Uczniowie klas IV - V wraz z nauczycielkami: Lidią Haluszka  i Katarzyną Jaskot udali się na przedstawienie muzyczne "Pan Kleks" przygotowane przez Teatr Muzyczny "Syrenka" z Wrocławia. Dla uczniów to było doskonałe utrwalenie znajomości lektury szkolnej.
Uczniowie klas VI- VIII  pod opieką nauczycielek: Jolanty Kubackiej i Grażyny Kasprzyckiej obejrzeli film przedstawiający historię legendarnych polskich pilotów z Dywizjonu 303, którzy okazali się najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię w 1940 roku. Wjazd na ten na film był doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.
 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe