Dzień Pluszowego Misia 2018

46745633_397490687456504_4165845112905007104_n.jpeg

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tematem przewodnim tegorocznego święta był PRZYJACIEL.

Głównym celem popularyzacji w przedszkolu tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Wszystkie dzieci mile nas zaskoczyły. Nie było chyba w przedszkolu tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia.

Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim przyjaciołom.

Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia. Wspólnie bawili się przy piosenkach „Misie szare”, „Mały miś”, „Pluszowy miś”. Dzieciom spodobały się wierszyki i ochoczo odpowiadały na zadawane zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem. Bezbłędnie umiały wymienić najbardziej popularne misie.

Po wesołych zabawach dzieciaki wykonały ORDER PLUSZOWEGO MISIA, a panie rozdały pamiątkowe dyplomy.

  Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa. Z radością, a niejednokrotnie z dumą przedstawialiśmy swoich pluszowych przyjaciół.

Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy zgodnie, że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.
MP4Dzień Misia_Mały.mp4 (2,06MB)
 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe