"Zostań Świętym Mikołajem"

IMG-20181206-WA0008.jpeg
„Zostań Świętym Mikołajem i podaruj komuś swój dobry uczynek!” takie hasło przyświecało uczniom naszej szkoły w czasie dwudniowej imprezy integracyjnej zorganizowanej w ramach obchodów w dniu  5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz świętowanego dzień później Dnia Świętego Mikołaja.
IMG-20181206-WA0009.jpeg

Wspólna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu polegała na zrealizowaniu przez uczniów następujących warunków zabawy:

  1. Spełnienie w ciągu dwu dni zabawy przynajmniej jednego dobrego uczynku;
  2. Zapisanie  „dobrego uczynku” na „bombce” i przyozdobienie nim „świątecznej choinki dobrych uczynków”;
  3. Założenie mikołajkowego elementu garderoby 6 grudnia.

IMG-20181206-WA0011.jpeg
W czasie trwania naszej mikołajkowej zabawy z godziny na godzinę na „świątecznej choince dobrych uczynków” raz po raz pojawiały się kolejne „bombki” z dobrymi czynami. Uczniowie pomagając jedni drugim uczyli się, że każdy z nas  może spełniać dobre uczynki, mniejsze lub większe, zawsze i wszędzie. Takie działania pozwolą uczynić nasz świat lepszym i łatwiejszym miejscem do życia. Ten wyjątkowy dzień, to dobra chwila, by się zatrzymać, pomyśleć co dobrego uczyniliśmy i co jeszcze dobrego możemy zrobić dla innych. Głównym celem akcji było kształtowanie postaw prospołecznych u dzieci.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe