III Szkolny Kiermasz Świąteczny już za nami

Główne.jpeg
MP4‎niedziela‎, ‎9‎ ‎grudnia‎ ‎2018_Mały.mp4 (13,94MB)

„Grudniowa piękna noc
z kolędą przyszła do nas,
grudniowa, piękna noc
przez ludzi wymarzona
i wokół cały świat
pierzynka otuliła,
zmieniła w bajkę sad
i gwiazdy zapaliła.”

W niedzielę, 9 grudnia 2018 roku w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Ośrodku Tradycji Wiejskiej i Strażackiej w Cieciułowie odbył się III Szkolny Kiermasz Świąteczny z inicjatywy Rady Rodziców naszej szkoły.  Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a zaszczycili go swoją obecnością między innymi przedstawiciele władz Gminy Rudniki. W imieniu Pana Grzegorza Domańskiego, wójta Gminy Rudniki życzenia dla społeczności szkolnej przekazał Pan Jarosław Marchewka, przewodniczący Rady Gminy w Rudnikach. W tych przychylnych słowach padło szczególne stwierdzenie, że najważniejsze marzenie uczniów – sala gimnastyczna - wkrótce się spełni.
Wczesnym popołudniem do wypełnionej po brzegi sali wkroczył Święty Mikołaj. Powitał zebranych i zaprosił do wspólnego obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu przedszkolaków i uczniów. Młodzi aktorzy wykazali się talentem aktorskim, wokalnym i tanecznym. W pięknych strojach zaprezentowali wiersze, piosenki, tańce i scenki rodzajowe, które wzbudziły uwagę widowni. W dalszej kolejności na scenie pojawili się nasi uczniowie grający w Orkiestrze Dętej w Żytniowie, którzy zagrali kolędy. Dziewczęta należące do chóru kościelnego ,,Niezapominajki” przygotowały mini recital zaśpiewany przed rozświetloną choinką. Jedną z głównych atrakcji kiermaszu była możliwość zakupienia świątecznych stroików, pierniczków, ciasteczek, ozdób choinkowych, aniołków, bałwanków oraz innych ozdób świątecznych. Ponadto w suto zaopatrzonym bufecie, w którym można było zakupić kawę, herbatę czy pyszne ciasta.
       Niezależnie od atrakcji przygotowanych w sali OSP w Cieciułowie nie zabrakło ich też na zewnątrz. Można było obejrzeć wóz strażacki, uczestniczyć w akcji udzielania pierwszej pomocy albo nauczyć się resuscytacji krążeniowo - oddechowej.
       Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Wszyscy bardzo chętnie kupowali prace uczniowskie. Dochód z kiermaszu ozdób świątecznych w całości zostanie przekazany na potrzeby naszych dzieci.
       Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i wsparły nasz kiermasz świąteczny!

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe