Finał XXI Konkursu Wiedzy o Powiecie Oleskim

Finał.jpeg
Natalia Gudaja, uczennica klasy VIII wzięła udział w finale XXI edycji Konkursu Wiedzy o Powiecie Oleskim w dniu 4 kwietnia 2019 roku i razem z 10 finalistami zmierzyła się z zadaniami wyznaczonymi przez komisję konkursową. Zmagania finalistów obserwowała liczna rzesza uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Pierwsze zadanie polegało na uzupełnianiu tekstu związanego z wycieczką po powiecie "Z południa na północ". Drugie zadanie dotyczyło aktualności kulturalnych, sportowych, samorządowych, które odbyły się w ciągu jednego roku w naszym powiecie. Po podsumowaniu punktów nastąpiła II część finału: wyłoniono pięciu uczestników z największą liczbą punktów, którzy odpowiadali na pytania z najnowszego Rocznika Powiatu Oleskiego oraz musieli w czasie 2 minut rozpoznać gminę. Każdy z finalistów musiał ustnie odpowiedzieć na 5 pytań na temat rozpoznanej gminy.
Po podsumowaniu punktów wyniki finału przedstawiają się następująco:
1. T. Jendrosek  58,0 pkt.
2. F. Dąbek        49,0 pkt.
3. W. Wojczyk    46,5 pkt.
4. P. Przewała    45,5 pkt.
5. N. Gudaja      44,5 pkt.
6. M. Penczok    27,5 pkt.
7. M. Sosnowski 26,0 pkt.
8. A. Sobańtka    23,5 pkt.
9. B. Wojtal         18,5 pkt.
10. M. Adamska  18,5 pkt.
Nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe wręczali: Pan Roland Fabianek oraz Pan Stanisław Belka, starostowie Powiatu Oleskiego.
Podsumowując nasza uczennica zajęła V miejsce w finale, tak niewiele jej zabrakło do miejsca medalowego. Natalia bezbłędnie odpowiedziała na ostatnie pytania i razem ze zwycięzcą konkursu zdobyła 12 puntów. Uczennica została przygotowana przez nauczycielkę Beatę Droś.
Gratulujemy!
 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe