Zielona Szkoła - 3 dzień

IMG_7166.jpeg

Trzeci dzień naszego pobytu na Zielonej Szkole związany był z Malborkiem, a dokładnie ze zwiedzaniem Zamku Krzyżackiego tzw. „Szlakiem Zamkowych Tajemnic”, a zakończył się urodzinami Błażeja.
W zamku zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny rycerskie, Najstarszą grupę oprowadzał Pan Sławomir, a młodszą - Pani Helena. Przewodnicy byli ubrani w stroje historyczne.
Uczniowie dostali zadanie odnalezienia ukrytego hasła. Litery poszukiwanych słów można zdobywać na zamkowej trasie, rozwiązując szereg zagadek  i wypełniając zadania stawiane przez mistrza drogi. Chorążymi zostali Paweł i Mikołaj, którzy nosili proporzec grupy. Skrybami zostały: Nicola w grupie starszej, a Alicja i Dżesika w grupie młodszej.  Dziewczęta zapisywały odgadnięte litery na tabliczce woskowej. Skompletowane w zamku hasło umożliwiło młodym odkrywcom malborskich tajemnic dotarcie do skarbca. Łacińskie hasło  “Castrum  et monasterium”, co oznacza zamek i klasztor, głośno wypowiedziane otworzyło nam drzwi do skarbca Wielkiego Mistrza Krzyżackiego. Tam zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Na dziedzińcu zamkowym zjedliśmy pyszne lody - świderki, a niektórzy wypili schłodzony napój pomarańczowy. Po zdobyciu Malborka wróciliśmy na pyszną kolację. Później byliśmy na plaży, a wieczorem Błażej - jubilat usłyszał gromkie sto lat!  Jego koleżanki i koledzy bawili się wspólnie w zgadywanki "Kim jestem" oraz w sieci pająka. W tym czasie starsi uczniowie podpisywali kartki pocztowe. Przez nasze okna słychać było szum fal morskich. Tak minął trzeci dzień.

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe