Aktualności

Bądź z nami na bieżąco...

 • 23 Lutego 2024
  3ef97545-1236-4d23-a9d9-c2efeacf46db.jpeg

  23 lutego 2024 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie wzięli udział następujący uczniowie: Oliwia Polak z klasy I, Zuzanna Grabarek i Aleksander Juszczak z klasy IV; Damian Jasiński, Filip Polak i Kacper Więdłocha z klasy V; Wiktoria Więdłocha i Wojciech Telęga z klasy VII. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru. Do etapu gminnego  w I grupie wiekowej , klasy I - IV zakwalifikowali się następujący uczniowie: Oliwia Polak, Zuzanna Grabarek, Aleksander Juszczak. W II grupie wiekowej, klasy V- VIII  naszą szkołę reprezentować będą: Damian Jasiński, Filip Polak i Kacper Więdłocha, uczniowie klasy V. Zwycięzcom gratulujemy.

 • 21 Lutego 2024
  IMG_0694.jpeg

  Z okazji Dnia Języka Ojczystego do naszej szkoły przybył profesor niezwykłej akademii. Może powiecie, że to Jan Miodek, wybitny polski językoznawca. Otóż nie, bo przybył Ambroży Kleks, aby przypomnieć wszystkim, że czas na  lekcję języka ojczystego.
  Kalambury, zabawy językowe z wykorzystaniem świetnego tekstu literackiego, językowe połamańce, krzyżówki ortograficzne królowały na lekcjach w klasach I – VII.
  Blasku tym lekcjom dodały kreacje przypominające postaci z lektur szkolnych.

 • 20 Lutego 2024
  428617720_1107913223881041_5412704231233998038_n.jpeg

  Nasi absolwenci są wspaniali i zawsze możemy na nich liczyć. Panowie: Adam Dybich oraz Mariusz Zawadzki wykonali profesjonalne stanowisko sędziowskie do siatkówki. Nasi sędziowie mieli zapewnione najlepsze warunki obserwacji i kontroli meczów w czasie turnieju. W imieniu Pani Dyrektor i całej społeczności bardzo dziękujemy

 • 18 Lutego 2024
  IMG_0595.jpeg

  To był bardzo udany turniej, bo zintegrował społeczność Gminy Rudniki. Było nam niezmiernie miło, że mogliśmy wszystkich ugościć w naszej szkole w dniu 18 lutego 2024 roku. W duchu sportowej rywalizacji fair – play spotkały się reprezentacje siatkarskie 12 sołectw: Bugaja, Cieciułowa, Faustianki razem z Jaworkiem, Janinowa, Jaworzna, Jelonek, Julianpola, Mirowszczyzny, Odcinka, Rudnik, Słowikowa oraz Żytniowa.

  Mecze rozegrano w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie oraz w hali Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach.

  Wysoki poziom umiejętności siatkarskich, niesamowita atmosfera oraz bogaty poczęstunek na pewno zostanie zapamiętane na długo.

   Pan Grzegorz Domański, wójt Gminy Rudniki wręczał dyplomy oraz puchary najlepszym drużynom.

  Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Słowików, drugie miejsce przypadło sołectwu Cieciułów, trzecie miejsce uzyskało sołectwo Faustianka/Jaworek, a czwarte miejsce przypadło Bugajowi.

  Gratulujemy zwycięskim drużynom, dziękujemy wszystkim zawodnikom, sołtysom oraz kibicom.

  Szczególe podziękowania kierujemy do Pani Barbary Kubik oraz Pana Damiana Sowy - głównych inicjatorów tego turnieju.  

 • 17 Lutego 2024
  Kondolencje 2024.jpeg

  Pani Barbarze Kubik, Dyrektorowi Szkoły składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci ukochanego Taty - Ś. P. Nicefora Dubasa -
  Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie i Przedszkolaki z Rodzicami  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie

 • 15 Lutego 2024
  IMG_0163.jpeg

  Proszę sobie wyobrazić, że ptaszki skorzystały z bogatej oferty przygotowanej przez dzieci. Na początku stycznia grupa maluchów zrobiła karmniki dla ptaków. Atutem tych karmników była różnorodność ziarenek. Maluchy razem z wychowawczynią powiesiły te karmniki na placu szkolnym.

  Dzisiaj tj. 15 lutego puste karmniki zostały zebrane w czasie spaceru, a odpady wrzucone do żółtego kosza na śmieci.
  Nowe, wypełnione po brzegi karmniki dzieci powiesiły na gałęziach i ogrodzeniu wokół stawu.
  Brawo!

Więcej aktualności
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe