Aktualności

Bądź z nami na bieżąco...

 • 27 Maja 2024
  DSC_0017.jpeg

  W dniu 27 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję spotkać się z ks. misjonarzem Sławomirem Porębskim, który jest absolwentem naszej szkoły i obecnie pracuje jako misjonarz w Papui – Nowej Gwinei. Podczas spotkania Misjonarz Sławomir podkreślił, jak ważna jest edukacja i chęć niesienia pomocy innym. Jego historie były pełne inspirujących przykładów tego, jak determinacja i współczucie mogą zmienić życie ludzi.

  Ksiądz Porębski opowiedział uczniom o swojej pracy i doświadczeniach w Papui – Nowej Gwinei. Jego misja skupia się na edukacji dzieci, opiece nad ludnością. Przedstawił uczniom realia życia w tej odległej części świata oraz wyzwania, z jakimi muszą się tam mierzyć mieszkańcy.


  Uczniowie mieli okazję zadawać pytania i dowiedzieć się więcej o kulturze i codziennym życiu w Papui – Nowej Gwinei.

  To spotkanie było także wyjątkową okazją do pokazania uczniom, że absolwenci naszej szkoły mogą osiągać wspaniałe rzeczy i wnosić pozytywny wkład w świat.

  Ksiądz Sławomir Porębski  jest żywym dowodem na to, że nasza szkoła przygotowuje młodych ludzi do pełnienia ważnych ról społecznych i zawodowych.

  „Aż trudno w to uwierzyć, że trzydzieści lat temu otrzymałem świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, mojej ukochanej szkoły” – tak powiedział ze wzruszeniem w głosie ks. Sławomir Porębski.

  Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz wręczeniem pamiątkowego upominku w dowód wdzięczności za jego czas i zaangażowanie.

  Uczniowie zostali zainspirowani do myślenia o swoich przyszłych rolach w społeczeństwie i możliwościach niesienia pomocy innym.

  Serdecznie dziękujemy ks. Misjonarzowi Sławomirowi Porębskiemu  za odwiedziny oraz  za to, że podzielił się z nami swoją pasją i doświadczeniem. Wizyta księdza Sławka na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

 • 26 Maja 2024
  WhatsApp Image 2024-05-26 at 20.20.46.jpeg

  Adam Kubacki, Julia Ośródka, Kaja Ośródka, Wojciech Telęga to nasza reprezentacja, która wzięła udział w XXIX Ogólnopolskim Biegu Masowym "Pętla Rudnicka". Pierwsze miejsce zajęli: Adaś, Julka,, Kaja, Wojtek. Gratulujemy!

 • 25 Maja 2024
  27b4288f-4303-487e-8425-6890c75307b1.jpeg

  Nasze przedszkolaki  z grupy młodszej w tym tygodniu zdobywały wiedzę na temat zajęć codziennych i zawodowych swoich rodziców. Dziękujemy mamie Laury, pani Beacie Pęcherczyk za przybliżenie maluchom ciekawej pracy "chemika". Dzieciaki przeprowadzały różne  eksperymenty i doświadczenia, dowiedziały się, że najlepszym laboratorium jest nasza kuchnia, ponieważ każde działanie oparte było na składnikach spożywczych.

  Jeszcze raz dziękujemy za ciekawy i pełen wrażeń dzień.

 • 24 Maja 2024
  DSC_0127.jpeg

  „Tematyka tego konkursu jest mi bardzo bliska” – tak zwrócił się do zgromadzonych Pan Mariusz Stanek, Wójt Gminy Rudniki.

  Podziękował za zaproszenie na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Gminie Rudniki „Gmina Rudniki – Odkrywaj!”.
  Wyraził nadzieję, że to co zostało zapoczątkowane w szkole w Cieciułowie, będzie kontynuowane w następnych latach.


  Miło nam poinformować, że trzy uczennice uzyskały największą liczbę punktów i zajęły następujące miejsca:
  1. Amelia Maruszewska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach;
  2. Agata Panek - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie;
  3. Marta Ignasiak - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie.

  Wójt Gminy Rudniki pogratulował wszystkim uczniom, złożył podziękowania nauczycielom przygotowujących uczniów do konkursu. Następnie docenił podjęcie innowacji pedagogicznej o „małej ojczyźnie”.
   

 • 24 Maja 2024
  DSC_0064.jpeg

  Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Rudniki „Gmina Rudniki – Odkrywaj!” Pani Barbara Kubik, dyrektor naszej szkoły, przywitała uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych Gminy Rudniki. Przedstawiła autorki Innowacji Pedagogicznej „Gmina Rudniki – Odkrywaj!”: Lidię Heluszkę i Annę Świtałę.  Podziękowała nauczycielkom za przygotowanie tego konkursu. Następnie zwróciła się do nauczycieli, dziękując za przyjęcie zaproszenia oraz przygotowanie uczniów do konkursu.

  Dwudziestu uczniów zmierzyło się z testem konkursowym, na którego napisanie przewidziano 90 minut w dniu 24 maja 2024 roku.

  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
  -Lidia Heluszka – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie;
  -Anna Świtała - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie;
  -Dorota Domańska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dalachowie;
  -Renata Szyszka – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie;
  -Jarosław  Marchewka - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach;
  -Alicja Ośródka - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żytniowie;

  Po napisaniu testu konkursowego uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Tym bardziej słodki, że przygotowany wspólnymi siłami uczniów i przedszkolaków.

   

 • 16 Maja 2024
  DSC_0121.jpeg

  Warsztaty plastyczne dla uczniów klas V-VII z Marleną Iwańską, instruktorką GOKSiR w Rudnikach w ramach Innowacji Pedagogicznej "Gmina Rudniki - Odkrywaj".

Więcej aktualności
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe