Aktualności

 • 30 Marca 2023
  IMG_3335.jpeg

  Aż trudno w to uwierzyć, ale uczniowie klas V i VI wraz z Panią Agnieszką, Panią Beatą, Panią Magdaleną udali się pociągiem „Wybicki” do Krakowa na jednodniową wycieczkę w dniu 30 marca 2023 roku. Wycieczka zatytułowana „Stacja: Historyczny Kraków” była wyjątkowa, bo uczniowie mieli okazję być przewodnikami po Starym Mieście. O krakowskich zabytkach opowiadali: Zofia Sowa (Barbakan), Natalia Wójcik (Brama Floriańska), Aleksandra Gałan (Ołtarz Wita Stwosza), Natalia Zawadzka (Sukiennice), Jakub Więdłocha (Hejnał Mariacki), Agata Panek (Bazylika Mariacka),,  Hanna Zawadzka (Szara Kamienica),  Nadia Ośródka (Tablica upamiętniająca miejsce przysięgi Tadeusza Kościuszki), Tomasz Patyk (Średniowieczne kary), Zofia Grabarek (Wawel i pomnik Tadeusza Kościuszki). Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy zobaczyć miejsca związane z Tadeuszem Kościuszką, bo jest już naszym patronem dwadzieścia lat. Od dzisiaj zasady zachowania się w pociągu i na dworcu nie są obce uczniom, a czas spędzony można było bardzo dobrze wykorzystać na wspólne zabawy, czytanie ulubionej książki, a przede wszystkim na złożenie Bartoszowi życzeń urodzinowych .

  Bardzo dziękujemy naszym rodzicom na dowiezienie dzieci na dworzec w Oleśnie!

 • 29 Marca 2023
  Kolaż Filip.jpeg

  Filip Polak, uczeń klasy IV zajął I miejsce w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w swojej kategorii wiekowej w dniu 29 marca 2023 roku.

  Naszą szkołę w turnieju reprezentowali uczniowie: Filip Polak - kl. IV,  Damian Jasiński - kl. IV, Łucja Zawadzka - kl. VIII,  Emilia Mroczek - kl. VIII oraz Nikola Busłowicz - kl. VIII.

  Uczniom bardzo dziękujemy za rzetelne przygotowanie się do turnieju, a Filipowi i Pani Jolancie Kubackiej gratulujemy!

 • 24 Marca 2023
  P 0.jpeg

  Miło jest dostać prezent od zajączka, zwłaszcza jeśli dzięki niemu mały, chory człowiek ma sucho i pachnie pięknie. Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunką  Grażyną Kasprzycką w czasie trwania Wielkiego Postu i czynienia dobrych uczynków po raz pierwszy przystąpił do akcji pod hasłem: „Pieluszka na  Zajączka”. Nasi uczniowie od klasy pierwszej do ósmej zakupili  pieluszki oraz chusteczki dla  maluszków z Hospicjum dla Dzieci ALMA SPEI w Krakowie, którego koordynator Pan Grzegorz Putyra serdecznie zapraszał do osobistego przyjazdu z podarunkami do Krakowa. Niestety odległość, która nas dzieli nie pozwoliła nam na osobiste przekazanie ogromnej paczki, dlatego zebrane dary wysłaliśmy pocztą  na adres: Hospicjum ALMA SPEI. ul  Dożynkowa 88 a w Krakowie.
   Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 • 23 Marca 2023
  Próbny egzamin.jpeg

  W naszej szkole trwają przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, stąd cyklicznie odbywają się próbne egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Każdy arkusz egzaminacyjny jest sprawdzany przez nauczycieli i omawiany indywidualnie z uczniami.. Te działania wymagają dodatkowej pracy. Brawo!

 • 23 Marca 2023
  IMG_3143.jpeg

  W obecności Pani Barbary Kubik - dyrektora naszej szkoły, nagrody i dyplomy wręczała Pani Anna Sekienda - Zastępca Wójta Gminy Rudniki wraz z Panią Martą Garncarek - Inspektorem w Referacie Ochrony Środowiska w Rudnikach uczniom: Patrykowi Jasińskiemu kl. III, Mai Kucharskiej kl. II, Mai Wieczorek, kl. III, Cyprianowi Cembikowi kl. III, Agacie Panek kl. V, Zofii Grabarek kl. VI w dniu 23 marca 2023 roku. Przedszkolak Szymon Wieczorek był nieobecny. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy za zajęte miejsca i wyróżnienia w Gminnym Konkursie Ekologicznym "JESTEM PRZYJACIELEM PRZYRODY!". Gratulujemy!

 • 22 Marca 2023
  sałatka 1.jpeg

  Wtorek, 21 marca  był owocowym dniem w I klasie.  O owocach uczniowie wiedzą bardzo dużo. Każdy nas wie, jak ważne jest jedzenie owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dzieci zainspirowane przez Panią Kasię postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dobrze to widać na załączonych zdjęciach, a samodzielnie zrobiona sałatka wszystkim smakowała wyśmienicie.

 • 21 Marca 2023
  IMG_3097.jpeg

  Z inicjatywy Samorządu Szkolnego w naszej szkole odbył się Dzień Kwitnącego Kapelusza z okazji pierwszego dnia wiosny w dniu 21 marca 2023 roku. Kapelusze z kwiatami, kolorowe opaski, sukienki w kwiatuszki, zielone bluzki oraz zielone spodnie i buty królowały w tym dniu. Zabawa była przednia!

 • 21 Marca 2023
  WhatsApp Image 2023-03-21 at 11.33.03.jpeg

  Szkolne Koło Wolontariatu przywitało "Wiosnę" w niekonwencjonalny sposób tj. sadząc kolorowe bratki do szkolnych gazonów w dniu 21 marca 2023 roku. Od rana zrobiło nam się cieplej na sercu, bo bratki (fiołki) są symbolem słońca, pozytywnego myślenia oraz nowego początku.

 • 21 Marca 2023

  Uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę w Rudniach Filię Cieciułów w dniu 21 marca 2023 roku. Pod kierunkiem Pani Justyny dzieci wykonywały i ozdabiały drewniane kurczaki . 
  Bardzo dziękujemy! 

 • 21 Marca 2023

  Przedszkolaki oraz uczniowie klas I III obejrzeli interaktywne przedstawienie teatralne "Naszyjnik pamięci" w wykonaniu aktorów Teatru Kokon z Krakowa w dniu 20 marca 2023 roku.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe