Aktualności

 • 16 Maja 2024
  DSC_0121.jpeg

  Warsztaty plastyczne dla uczniów klas V-VII z Marleną Iwańską, instruktorką GOKSiR w Rudnikach w ramach Innowacji Pedagogicznej "Gmina Rudniki - Odkrywaj".

 • 16 Maja 2024
  DSC_0004.jpeg

  Spotkanie uczniów klas I-VII z Panią Iwańską w ramach Innowacji Pedagogicznej "Gmina Rudniki - Odkrywaj".

 • 15 Maja 2024
  WhatsApp Image 2024-05-15 at 18.19.54.jpeg

  W "Dzienniku Warszawskim" z dnia 19 września 1874 roku pojawiła się bardzo ważna informacja o utworzeniu szkoły elementarnej w Cieciułowie, powiecie wieluńskim. Bardzo dziękujemy pracownikom Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach za przekazanie naszej szkole tego fragmentu.

 • 15 Maja 2024
  Prezentacja - klasa VII.jpeg

  Nasza szkoła zgłosiła prezentacje: Zofii Grabarek, Zofii Patyk i Wiktorii Więdłocha do VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Rynku Pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnie zaprosił uczniów klas siódmych i ósmych do udziału w tym konkursie. Pierwszy etap polega na stworzeniu krótkiej prezentacji na zasadzie e-portfilo o sobie i swoich zainteresowaniach. Trzymamy kciuki za uczennice i życzymy dostania się do finału konkursu!

 • 14 Maja 2024
  74f8a7c8-a137-47b4-811d-11bdcd926832.jpeg

  Kaja Ośródka, uczennica klasy IV zajęła 2. miejsce w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Lekkiej Atletyce w biegu na 600 m.
  Zawody odbyły się w Opolu w dniu 10 maja 2024 roku.
  Gratulujemy Kai i życzymy powodzenia w następnych zawodach.

 • 10 Maja 2024

  9 maja w murach naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowego gościa. Uczniowie klasy 5, 6 i 7 wzięli udział w zajęciach teoretyczno - warsztatowych z panem Michałem Włochem -  pracownikiem i animatorem Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach, a także pasjonatem fotografii. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej Gmina Rudniki - ODKRYWAJ!

  Nasz gość, pan Michał, który jest również mieszkańcem Gminy Rudniki, podczas spotkania z naszymi uczniami opowiedział im o swojej pracy w Ośrodku Kultury w Rudnikach, a także prezentując wykonane przez siebie zdjęcia i opowiadając różne ciekawostki o naszej gminie, zasiewał w sercach naszych uczniów pasję fotografii i miłość do naszej małej ojczyzny.

  W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy serdecznie podziękować panu Michałowi Włochowi za poświęcony czas, za przekazanie tajniki  fotografii, za opowiedziane ciekawie historie oraz za to, że dzięki spotkaniu z panem mogliśmy odkryć sobie dotąd nieodkryte talenty.

 • 10 Maja 2024

  Z inicjatywy Gminnej Biblioteki filia Cieciułów odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Kwiat na zdrowie” dla przedszkolaków i uczniów klas I – III.
  Bardzo dziękujemy, bo przedstawienie w wykonaniu krakowskich aktorów było bardzo ciekawe!

 • 10 Maja 2024

  Tuż przed "majówkową przerwą" nasi szkolni pasjonaci geografii mogli spróbować swoich sił w Szkolnym Konkursie Geograficznym "Poznaję Świat". Celem konkursu było rozwijanie u uczniów wiedzy o kontynentach, państwach świata i ich flagach oraz stolicach tych państw. Kierując się zasadami zdrowej rywalizacji uczniowie mieli za zadanie w ciągu 30 minut rozwiązać test z zadaniami otwartymi.

  Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów:

  1 miejsce - Kacper Więdłocha (klasa 5);

  2 miejsce - Zofia Grabarek ( klasa 7);

  3 miejsce - Wojciech Telęga (klasa 7).

  Serdecznie gratulujemy!

  Na laureatów czekają na pamiątkowe dyplomy i nagrody

 • 09 Maja 2024

  Cieszymy się, iż udało nam się zrealizować kolejne z zaplanowanych działań w ramach Innowacji Pedagogicznej Gmina Rudniki - ODKRYWAJ! Nasi uczniowie mogą już cieszyć się wystawą prac swoich kolegów i koleżanek.

  Wystawa powstała pod kierunkiem nauczycielek Anny Świtały i Lidii Heluszki. Zaprezentowano na niej prace uczniów klasy piątej, szóstej i siódmej. Podczas trwającej wystawy nasi wychowankowie mogą zapoznać się z pracami projektowymi, których tematem przewodnim były trasy wycieczek rowerowych po Gminie Rudniki. Ponadto mogą poszerzać swoją wiedzę o naszej małej ojczyźnie, korzystając z Lapbooków przygotowanych na zajęciach plastycznych.  Niezmiernie nam miło, że wystawa cieszy się tak dużym zainteresowaniem uczniów.

 • 09 Maja 2024

  Nasi uczniowie wzięli udział w zawodach gminnych w lekkoatletyce w dniu 9 maja 2024 roku. Igrzyska Dzieci: - Kaja Ośródka – 1. miejsce w w biegu na 300 m; - Hanna Łęgosz – 3. miejsce w biegu na 600 m. Igrzyska Młodzieży Szkolnej: - Tomasz Kleta – 1. miejsce w biegu na 100 m; - Tomasz Kleta – 1. miejsce w pchnięciu kulą 100 m; - Zofia Grabarek – 3. miejsce w biegu na 300 m;
  - Tomasz Kleta – 3. miejsce w skoku w dal.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach powiatowych!

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe