Informujemy, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 25-26-27 maja 2021! Procedury egzaminacyjne opublikujemy w osobnym poście!

 

Aktualności

 • 03 Maja 2021
  Akademia o Konstytucji 3 Maja (32).jpeg

  Dzisiaj tj. 3 maja 2021 roku jest 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z łezką w oku wspominamy dawne akademie....
  „Witaj Majowa Jutrzenko!
   Tak śpiewali uczniowie klasy VI w czasie uroczystej akademii, która odbyła się w dniu 26 kwietnia 2012 roku o godz. 9.00. Tematem wiodącym tej uroczystości była rocznica uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie naszej Konstytucji 3 Maja. Wszyscy zgromadzeni usłyszeli kilka patriotycznych piosenek, takich jak: „Polonez 3 Maja” „Witaj Majowa Jutrzenko!”, „Jak długo w sercach naszych” i "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". W rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wcielił się uczeń Adrian Królikowski i jako król przemówił: „Ślubuję Ci, Panie, jakom król jest prawy, dopóki sił stanie nie zdradzić ustawy. I że w polskim kraju od końca po kraniec braterstwo i miłość nigdy nie ustanie. Bogacz kto czy biedny, z panów czy kmieci - wszyscyśmy wszak jednej Matki Polski Dzieci!” Uczennice: Sylwia Napieraj, Izabela Cieśla, Wiktoria Jachymska, Anna Zawadka i Klaudia Mońka recytowały wiesze, które nawiązywały do tematyki naszego święta: „Trzeci Maja radością wiosenną wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał, sztandarami biało – czerwonymi umaiła się Rzeczpospolita." Podsumowaniem akademii były słowa ucznia Wiktora Gajka "Zgoda! Zgoda! Niech żyją wszystkie stany! Byle razem, ramię w ramię, a wszystko zło się przełamie. Zapamiętajże narodzie, w waśni zguba, siła w zgodzie. Pragniemy dodać, że po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej, zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić Święto Narodowe Trzeciego Maja, to jest rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji."

   

 • 30 Kwietnia 2021
  Beata Droś 4.jpeg

  Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie szanują barwy ojczyste i święta państwowe. Prezentujemy galerię pięknych zdjęć, a na jednym są dwie flagi, bo tam mieszkają dwie uczennice: Nikola i Roksana. 

 • 30 Kwietnia 2021
  Symbole narodowe (2).jpeg

  Nasze przedszkolaki pięknie pracowały, poznawały polskie symbole narodowe, flagami i godłem przystroiły swoje sale, a drzwi wejściowe flagą Polski oraz flagą Gminy Rudniki. Dzieci uczyły się również "Katechizmu polskiego dziecka".

 • 30 Kwietnia 2021
  Flaga Gminy Rudniki (1).jpeg

  Nasze dzieci znają bardzo dobrze symbole Gminy Rudniki, a szczególnie flagę i godło. Z okazji XX- lecia flagi Gminy Rudniki przedszkolaki z Cieciułowa napisały krótki wierszyk: Chociaż jestem jeszcze mały, wiem, że godłem byk wspaniały.
  Nad głową kłos zboża się mieni, na pięknym tle zieleni.
  Godło to na kolorach trzech, flaga naszej gminy jest.

 • 28 Kwietnia 2021
  179208598_3443729902394484_4278379933066530510_n.jpeg

  Na stronie MEiN pojawił się następujący harmonogram powrotu do szkół, stąd nasi uczniowie klas I - III wracają do nauczania stacjonarnego od 6 maja 2021 tj. w czwartek.
  Od 26 kwietnia 2021 roku w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń część obostrzeń została poluzowana. Otwarte są w nich salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas I-III szkoły podstawowej przeszły na nauczanie hybrydowe. W pięciu województwach (śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim) obowiązują wszystkie nałożone wcześniej obostrzenia. 

 • 23 Kwietnia 2021
  Dzień Ziemi - Maluszki (1).jpeg

  Dzisiaj otrzymaliśmy zdjęcia zajęć przeprowadzonych w grupie "Maluszków" z okazji Światowego Dnia Ziemi. Zajęcia były urozmaicone i dostosowane do naszych dzieci. 

 • 23 Kwietnia 2021
  729x308.png

  Od poniedziałku, 26 kwietnia 2021 roku uczniowie klas I-III z województw: śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego, będą uczyć się zdalnie. W naszej szkole zajęcia w klasach I - VIII są prowadzone przez platformę Microsoft Teams zgodnie z obowiązującym planem lekcyjnym.
  Zostaje utrzymany również obowiązek zorganizowania przez dyrektora szkoły opieki świetlicowej dla dzieci, których rodzice są do tego uprawnieni. Wsparcie powinny uzyskać rodziny, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiocie leczniczym lub świadczy usługi na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii.

 • 22 Kwietnia 2021
  Ziemia - data.jpeg

  22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W naszej Gminie Rudniki bardzo dba się o przyrodę i wspiera się działania ekologiczne, stąd polecamy artykuł ze strony internetowej i post FB. W naszej szkole również dbamy o środowisko i przyłączamy się do działań proekologicznych. Grupa "Starszaków" w dniu 22 kwietnia 2021 zbierała odpadki tzw. śmieci w pobliżu przedszkola. Nasze dzieci są z ekologią za pan brat. Dzisiaj otrzymaliśmy zdjęcia zajęć przeprowadzonych w grupie "Maluszków" z okazji Światowego Dnia Ziemi. Zajęcia były urozmaicone i dostosowane do naszych dzieci.

 • 21 Kwietnia 2021
  majowka-2021-1.jpeg

  Zbliża się wymarzona "majówka", a wraz z nią dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych....30 kwietnia (piątek), 4 maja (wtorek), 5 maja (środa) to dni wolne od nauki. W pozostałe dni świętujemy!
  Prosimy naszych mieszkańców o wywieszenie flagi państwowej, liczymy na Was!
   

 • 21 Kwietnia 2021
  Rekrutacja.jpeg

  Z powodu zaistniałej sytuacji nasi ósmoklasiści oraz ich rodzice nie mogli uczestniczyć w różnych spotkaniach na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych Powiatu Oleskiego na rok szkolny 2021/2022, a już niedługo rusza rekrutacja. Do naszej szkoły napływały oferty edukacyjne i teraz możemy je wspólnie zaprezentować. 

  Szkoły ponadpodstawowe:
  Praszka
  I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce   lo.praszka.pl
  Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. I Armii Wojska Polskiego w Praszce   zsp-praszka.pl
  Gorzów Śląski
  Zespół Szkół w Gorzowie Śląskim     zsgorzow.pl
  Olesno
  I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie http://lo.olesno.pl/  
  Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie   zseio.olesno.pl
   Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie https://www.zszolesno.pl/index.php?lang=pl

  Uważamy, że oferta edukacyjna szkół jest bardzo bogata i cieszymy się, że nasi uczniowie mogą z niej skorzystać!

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | ul. Cieciułów 19 | tel. 34 359 36 20
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe