WOLONTARIAT

PDFRegulamin Wolontariatu.pdf (138,39KB)

PDFSzkolny Wolontariat.pdf (170,34KB)

PDFKWESTIONARIUSZ-OSOBOWY-KANDYDATA-NA-WOLONTARIUSZA.pdf (220,51KB)

Opiekunami Szkolnego Wolontariatu są :

- Grażyna Kasprzycka - szkolny koordynator
Beata Droś , Anna Grzebiela, Lidia Heluszka, Katarzyna Sykulska

 

WOLONTARIAT W ROKU SZKOLLNYM 2022/2023

 

         Głównym celem działalności Szkolnego Koła Wolontariatu było aktywizowanie uczniów do działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Podejmowana przez wolontariuszy aktywność  wpływała pozytywnie na rozwój ich osobowości, była ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno - wychowawczy.

 W trakcie całego roku Szkolny Klub Wolontariatu podjął się organizacji następujących przedsięwzięć:

 • Organizacja akcji „Kredkobranie” pomoc dla dzieci mieszkających na Kresach
 • Udział w "Zakręconej Akcji", polegającej na propagowaniu zbiórki plastikowych nakrętek, by wspierać osoby niepełnosprawne
 • Wolontariusz niesie pomocną dłoń - działania w świetlicy szkolnej.
 • Przystąpienie do akcji Cała Polska czyta dzieciom .Starsi uczniowie czytają młodszym oraz przedszkolakom.
 • Zbieranie suchej karmy dla zwierząt znajdujących się w schronisku „Ostoja” w Wieruszowie.
 • Akcja bijemy rekordy w resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
 • Przystąpienie do akcji ‘ Szkoła Pamięta’
 • Szlachetna paczka dla potrzebujących.
 •  Udział w akcji „Marzycielska poczta”
 •  Udział w akcji „ Góra Grosza”
 •  Udział w akcji " Kolorowe bratki"
 • Udział w akcji " Pieluszka od Zajączka dla Maluszka"
 • Realizacja minifilmu dla Przemysława Marchewki pt. "Jak Przemek został strażakiem?"

 

WOLONTARIAT W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

... W PRZYGOTOWANIU...

WOLONTARIAT W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu  z powodu panującej w Polsce pandemii Korona wirusa i przejścia szkolnego systemu edukacyjnego na naukę zdalną musiały być dostosowane do panujących obostrzeń. Szkolne Koło Wolontariatu było zmuszone znacząco ograniczyć swoją działalność.

 W trakcie całego roku Szkolny Klub Wolontariatu podjął się organizacji następujących przedsięwzięć:

 • Zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 • Szkolna Loteria  na rzecz WOŚP
 • Akcja „Ratujemy i Uczymy ratować”  - zajęcia o prawidłowym prowadzeniu resuscytacji oddechowo-krążeniowej
 • Akcja MEN – Razem na święta – III edycja
 • Akcja charytatywna dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana de La Salle w Uszycach – zbiórka materiałów szkolnych i gier planszowych.
 •  Akcja  charytatywna" Góra Grosza", która w tym roku została przeprowadzona tylko w klasach I - II i w przedszkolu.
 • Wsparliśmy również  fundację Cantaurus we Wrocławiu przyczyniając się w ten sposób do uratowania dwóch zwierząt, które miały być skazane na śmierć.
 •  Akcja „Zbieramy zakrętki” – uzbierane 51,5 kg.

 

WOLONTARIAT W ROKU SZKOLNYM 2019/2020:

Działania wolontariatu szkolnego wyraźnie rysowały się w I semestrze. Z kolei w II semestrze od 12.03.2020 r. z powodu ogłoszenia w Polsce pandemii  i przejścia szkolnego systemu edukacyjnego na naukę zdalną, Szkolne Koło Wolontariatu było zmuszone znacząco ograniczyć swoją działalność.

 W trakcie całego roku Szkolny Klub Wolontariatu podjął się organizacji następujących przedsięwzięć:

 • Zbieranie plastikowych nakrętek

 • Akcja Czerwone noski Clown w Szpitalu

 • Zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 • Szkolna Licytacja na rzecz WOŚP

 • Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej

 • Zakładka Wolontariat na stronie internetowej szkoły

 • Gazetka ścienna z okazji Światowego Dnia Wolontariusza

 • Akcja MEN – Razem na święta ( Korepetycje matematyczno - językowe, Kartki Świąteczne dla Nauczycieli Emerytów i inne,)

 • Zbiórka darów dla Domu Dziecka w Sowczycach

 • Akcja Kasztanobranie.

 

WOLONTARIAT W ROKU SZKOLNYM 2018/2019:
 

1. AKCJA GÓRA GROSZA

IMG_7516.jpeg
 Już po raz dziewiętnasty Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie  wzięła udział  w akcji  „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „ Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa  Edukacji Narodowej z siedzibą  w Warszawie. Celem tej akcji było uświadomienie  uczniom, że jeden grosz znaczy nie wiele, ale Góra Grosza  może pomóc najbardziej potrzebującym  kolegom i koleżankom. Zbiórka pieniędzy w naszej szkole przeprowadzona została od 26 listopada 2018 roku do 2 stycznia 2019 roku. Akcję tę przeprowadziły nauczycielki: Grażyna Kasprzycka i Lidia Heluszka wraz z uczniami z klas  IV - VIII. Przy okazji tej zbiórki został ogłoszony konkurs "Która klasa zbierze więcej grosików". Nasz konkurs wygrała klasa VIII  drugie miejsce zajęła klasa I, a trzecie klasa II. Wszystkie klasy i oddziały przedszkolne otrzymały słodkie nagrody.
Ogółem zebrano 262,79 zł. Pieniądze te przekazane zostały na pomoc dzieciom z Domów Dziecka.

 


2. POMOC DLA MAŁEJ ZUZI

Pomoc.jpeg
Mądrość ludowa głosi, że "z pustego nawet Salomon nie naleje". Nie wiemy, czy z miłością jest podobnie, ale przecież bliźniego kochamy jak siebie samego. To powiedzenie może pozornie nie wiązać się z jałmużną, czyli dzieleniem się dobrem, a jednak w prosty sposób do niego prowadzi.  
W tym roku w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „ Pomoc dla małej Zuzi”,  mająca na celu zebranie  pieniążków dla siedmioletniej dziewczynki chorej na białaczkę. Inicjatorem akcji była nauczycielka Grażyna Kasprzycka. Przez cały okres Wielkiego Postu na szkolnym korytarzu wystawiony był słoik, do którego uczniowie, wrzucali grosiki.  Akcja ta, to nie tylko zbiórka pieniędzy na walkę z nowotworem, ale też okazja do integracji społeczności szkolnej. Udało się nam zebrać 160 zł. Kwota ta została  przekazana mamie Zuzi, która w z wielkim wzruszeniem podziękowała wszystkim darczyńcom i przekazała w ramach wdzięczności prace wykonane przez Zuzię i czekoladki. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim tym osobom, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka . Myślę, że taką zbiórkę może kiedyś jeszcze powtórzymy. Pamiętajmy! Pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat.

 


3. "RAZEM ŁATWIEJ"

WhatsApp Image 2019-03-11 at 21.35.48.jpeg
W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć Fundację "Razem Łatwiej".  Celem tej fundacji jest działanie na rzecz dzieci oraz osób niepełnosprawnych, pomoc finansowa, organizacja specjalistycznego leczenia oraz rehabilitacji. Zbiórka była przeprowadzona  pod czujnym okiem nauczycielki Grażyny Kasprzyckiej w środę popielcową. Spełniając dobry uczynek dzieci  z PSP Cieciułów rozpoczęły Wielki Post. Uzbieraliśmy 40 złoty, które przelewem wysłaliśmy na konto fundacji. Zbiórka ta sprawiła wszystkim ogromną satysfakcję, bo przecież można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać, ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności. Papież Franciszek powiedział " Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego człowieka".


4. "WYLOSUJ ANIOŁA"

Akcja-WYLOSUJ-ANIOŁA-listy.jpeg
W ramach  akcji "Wylosuj Anioła" uczniowie klas I - VIII przygotowują piękne, świąteczne kartki. Po napisaniu życzeń  kartki trafią do dzieci chorych, przebywających w oddziałach onkologicznych w różnego typu szpitalach. 
Dziękujemy!
MP4Wolontariat klasa VIII_Mały.mp4 (2,55MB)
MP4Uczniowie I klasy w akcji Wylosuj Anioła_Mały.mp4 (3,38MB)

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za wysłanie kartek świątecznych chorym dzieciom w ramach akcji "Wylosuj Anioła". 
Podziękowanie - anioły.jpeg
 

5. "KARTKI DLA POWSTAŃCÓW"

KLASA V.png
Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła wyraziła gotowość przystąpienia do ogólnopolskiej kampanii "BohaterON – włącz historię!" o tematyce historycznej mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Pragniemy wysłać 100 kartek pocztowych.
Na lekcjach historii i języka polskiego uczniowie klas I - VIII redagowali kartkę dla Powstańca.
Społeczność naszej szkoły włączyła się do projektu BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE. Uczniowie napisali kartki dla Powstańców w myśl hasła:"100 kartek dla Powstańców na 100 - lecie Niepodległości." 
BohaterON w Twojej Szkole_banerki_300x250.png

 

 
Beata Droś, nauczycielka historii oraz uczniowie szkoły otrzymali podziękowanie za udział w projekcie "BohaterOn w Twojej Szkole" - w III edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterOn włącz historię!
Bohater -on.jpeg

Droś - podziękowanie BohaterOn.jpeg


6. "RAZEM NA ŚWIĘTA"

Razem - Lidka i Kasia.jpeg
Ponad 6 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych włączyło się w akcję „Razem na Święta” organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w tym nasza szkoła. Więcej informacji można uzyskać na stronie MEN

Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest, 
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności kiedy pomagamy osobom chorym, samotnym, a także uczniom mającym problemy w nauce. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze takie jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi i angażowanie się w akcje społeczne „dla dobra innych”. Uczy empatii i życzliwości.

W tym roku szkolnym nauczyciele, rodzice i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza  Kościuszki w Cieciułowie przyłączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem jest wspólne spędzenia przedświątecznego okresu. Czas ten umilą występy dzieci ze szkoły i przedszkola, które przygotowały koncert kolęd i pastorałek oraz świąteczne życzenia. Na to miłe świętowanie rodzice wraz ze swoimi dziećmi przygotowali wspólne ozdoby i domowe wypieki. 

W ramach akcji „Razem na Święta” nasza placówka podjęła następujące działania:
-impreza integracyjna dla społeczności lokalnej- III Szkolny Kiermasz Świąteczny;
-mikołajkowa impreza integracyjna w szkole pt.: „Zostań św. Mikołajem i podaruj komuś swój dobry uczynek”;
-przygotowanie i wysłanie kartek świątecznych z życzeniami do emerytowanych nauczycieli;
- klasowe spotkania przedświąteczne;
-przygotowanie i wysłanie kartek świątecznych z życzeniami do dzieci przebywających w szpitalach na oddziałach onkologicznych „Wylosuj Anioła”;
-szkolne korepetycje mikołajkowe z języka angielskiego i matematyki;
-koleżeńska pomoc w nauce.
    Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze.
MP4Pomoc w nauce - Razem na Święta.mp4 (1,13MB)
MP4Uczniowie I klasy w akcji Wylosuj Anioła_Mały.mp4 (3,38MB)
MP4Wolontariat klasa VIII_Mały.mp4 (2,55MB)
MP4‎niedziela‎, ‎9‎ ‎grudnia‎ ‎2018_Mały.mp4 (13,94MB)

 

 
 

7. WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

IMG_2632.jpeg
Marta Sikora, Kamil Sobańtka, Oliwier Jagieła, Igor Zawadzki, Kacper Śnigór oraz Krzysztof Sykulski, wolontariusze WOŚP wraz z nauczycielkami: Katarzyną Sykulską i Lidią Heluszka zorganizowali licytację na rzecz WOŚP  w dniu 9 stycznia 2019 roku. Pomimo tak krótkiego czasu zgromadzono różne ciekawe przedmioty m.in. plakaty, kalendarze, przybory do pisania, albumy, filmy historyczne i obyczajowe DVD, kubki, koszulki....
Rywalizacja pomiędzy uczniami była zawzięta, każdy chciał coś ciekawego wylicytować. Cieszymy się, że zgromadziliśmy kwotę 860 zł. 
Dziękujemy! Sie ma!

MP4Szkolna licytacja na rzecz WOŚP_Mały.mp4 (9,00MB)

 

Nasi wolontariusze wraz z opiekunkami spisali się na medal! Nasz wynik to kwota niemała 2.108,16 zł i 11 Euro! Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy! Sie ma!
WYNIKI 27. Finału WOŚP 2019
Super.jpeg

1. Marta Sikora 565,30 zł
2. Oliwier Jagieła 513,52 zł oraz 11 Euro
3. Igor Zawadzki 355,50 zł
4. Kacper Śnigór 229,82 zł
5. Kamil Sobańtka 225,30 zł
6. Krzysztof Sykulski 218,72 zł
Razem 2.108,16 zł i 11 Euro
WYNIKI 26. Finału WOŚP 2018
2018.jpeg

1. Aleksandra Wurszt  423,14 zł, 
2. Ewelina Kostek 339,47 zł + 2 EURO,
3. Kamil Sobańtka 300,50 zł, 
4. Nicola  Ośródka 242,95 zł
5. Dominika Kotarska 230,75 zł
6. Paweł Namyślak 224,73 
7. Szymon Raj 183,09 zł
RAZEM: 1.944.63 ZŁ + 2 EURO
WYNIKI 25. Finału WOŚP 2017 
P1490338.jpeg

1. Ewelina Kostek - 425, 91 zł
2. Nicola Ośródka - 356,97 zł
3. Konrad Świtała - 347,15 zł
4. Dominika Kotarska - 319,16 zł
5. Paweł Namyślak - 271,00 zł
6. Mateusz Sobańtka - 200,43 zł
Razem 1.929,62 zł
WYNIKI 24. Finału WOŚP 2016 
2.jpeg
Marta Namyślak, Amelia Łęgosz, Barbara Sieradzka, Michał Zawadka oraz Michał Sikora 
RAZEM 1.539,85 zł
WYNIKI 23. Finału WOŚP 2015 
Podsumowanie 193.jpeg

1.  Aleksandra Surowa -589, 88 zł
2. Wojciech Droś - 569,58 zł
3. Aleksandra Namyślak 414,45 zł
4. Jakub Komorowski - 371,41 zł,
5. Oliwia Kubicka 279, 40 zł
RAZEM 2.224,72 zł
MP427. Finał WOŚP w Cieciułowie_.mp4 (15,62MB)

 


8. ZBIERAMY ZAKRĘTKI DLA CHOREJ WIKTORII

zakrętki dla.jpeg
Od września do grudnia 2018 roku uzbieraliśmy 60 kg zakrętek plastikowych. Zakrętki przekazaliśmy chorej Wiktorii. Pomagamy w ten sposób rodzicom w zbieraniu funduszy na rehabilitację dziewczynki. Koordynatorem akcji jest nauczycielka Beata Droś.
Dziękujemy za wsparcie naszej akcji oraz informujemy że nadal ją kontynuujemy!


9. ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

IMG-20181206-WA0008.jpeg
„Zostań Świętym Mikołajem i podaruj komuś swój dobry uczynek!” takie hasło przyświecało uczniom naszej szkoły w czasie dwudniowej imprezy integracyjnej zorganizowanej w ramach obchodów w dniu  5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza oraz świętowanego dzień później Dnia Świętego Mikołaja.
IMG-20181206-WA0009.jpeg

Wspólna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu polegała na zrealizowaniu przez uczniów następujących warunków zabawy:

 1. Spełnienie w ciągu dwu dni zabawy przynajmniej jednego dobrego uczynku;
 2. Zapisanie  „dobrego uczynku” na „bombce” i przyozdobienie nim „świątecznej choinki dobrych uczynków”;
 3. Założenie mikołajkowego elementu garderoby 6 grudnia.

IMG-20181206-WA0011.jpeg
W czasie trwania naszej mikołajkowej zabawy z godziny na godzinę na „świątecznej choince dobrych uczynków” raz po raz pojawiały się kolejne „bombki” z dobrymi czynami. Uczniowie pomagając jedni drugim uczyli się, że każdy z nas  może spełniać dobre uczynki, mniejsze lub większe, zawsze i wszędzie. Takie działania pozwolą uczynić nasz świat lepszym i łatwiejszym miejscem do życia. Ten wyjątkowy dzień, to dobra chwila, by się zatrzymać, pomyśleć co dobrego uczyniliśmy i co jeszcze dobrego możemy zrobić dla innych. Głównym celem akcji było kształtowanie postaw prospołecznych u dzieci.


10. AKCJA "DAJ WŁOS"

wszystkie.jpeg
"Miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się dzieli."
Alicja Cieśla, Nicola Ośródka oraz jej siostra Nadia przyłączyły się do akcji "Daj Włos" i otrzymały podziękowanie w imieniu wszystkich kobiet potrzebujących peruki z włosów naturalnych oraz Fundacji Rak'n'Roll - Wygraj życie! Uczennice ofiarowały swoje piękne włosy i ten cudowny gest został doceniony. Dla dziewczynek nie była to łatwa decyzja, a podjęcie jej wymagało ogromnej odwagi. Więcej informacji o fundacji możesz uzyskać na stronie.
Za tak cudowny gest dziękujemy!

 

11. REKORD W RESUSTYTACJI ODDECHOWO-KRĄŻENIOWEJ

SAM_3245.jpeg
 16 października 2018 roku podczas  "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" organizowany jest  rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Tegoroczna akcja  była pierwszą próbą zdobycia wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa. Aby pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej potrzeba co najmniej 11 841 uczestników. Poprzedni rekord został ustanowiony w Niemczech, wzięło w nim udział 11 840 osób.
    W tym roku naszą szkołę po raz drugi zgłosiła nauczycielka Grażyna Kasprzycka, która jest  szkolnym koordynatorem tej akcji, a pomagała jej Anna Grzebiela, nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego. Przed najważniejszą częścią akcji uczniowie obejrzeli profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu zaproszonych ratowników przedmedycznych: panią Katarzynę Kościelną i pana Szymona Cieślaka, strażaków z OSP Rudniki. Później do bicia rekordu przystąpiło 80 uczniów z klas I – VIII oraz 40 przedszkolaków. Resuscytację dzieci prowadziły od godziny 12:00 do 12:30 na jedenastu fantomach. Akcję nadzorowali  strażacy wraz z innymi nauczycielami. Na końcu rozdano najmłodszym uczniom uczestniczącym po raz pierwszy w zajęciach "Ratujemy i Uczymy Ratować"  specjalne książeczki i tekturowe telefony.
MP4Rekord.mp4 (48,11MB)">Krótki filmik z tego wydarzenia można zobaczyć. 
Po raz kolejny nasi uczniowie dowiedli, że stanowią grupę bardzo pozytywnie zakręconych, młodych ludzi, którym nie obcy jest los drugiego człowieka i na których pomoc zawsze można liczyć. 
Serdecznie wszystkim dziękujemy! 

 WOLONTARIAT W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
1. AKCJA ZBIERANIA ZAKRĘTEK DLA WIKTORII MOŚ
Hipoterapia1.jpeg
hipoterapia2.jpeg  Podziękowanie.jpeg

Informujemy, że nadal zbieramy zakrętki plastikowe dla Wiktorii Moś z Zajączek w roku szkolnym 2017/2018. Osobą odpowiedzialną za przebieg tej akcji jest nauczycielka Beata Droś. Do tej pory uzbieraliśmy 210 kg razem z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. w Praszce. Przekazaliśmy je rodzicom chorej dziewczynki, którzy za pieniądze zebrane ze sprzedaży plastikowych zakrętek wykupili zajęcia tzw. z hipoterapii w Żytniowie w Stajni Karasiówka.  Na tę terapię Wiktoria uczęszcza regularnie raz w tygodniu od maja 2017 roku.
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

2. OGÓLNOPOLSKA AKCJA "MARZYCIELSKA POCZTA"
5 grudnia 2017 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
W związku z tym klasa IV, V i VI  pod kierunkiem nauczycielki Grażyny Kasprzyckiej przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji  „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.
marzycielska-poczta-logo-niebieskie-tlo-jpg.jpeg
Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami. Tam można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach oraz ich zainteresowaniach.
Uczniowie klas IV - VI  poznali historię  wszystkich aktywnych na profilu dzieci i spośród nich wybrały troje: Lenkę Krawczyk, Martynkę Kurek oraz Tobiasza Nowickiego,  dla których na lekcji techniki samodzielnie wykonały świąteczne kartki oraz napisały  życzenia. Chore dzieci większość swojego czasu spędzają w domach i szpitalach, a „Marzycielska Poczta” pozwala im choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, uczuciu samotności, dając im wiele okazji do uśmiechu za pośrednictwem przesyłanych niespodzianek.

 

UCZNIOWIE KLASY IV I V PISZĄ LISTY DO LENKI I MARTYNKI
W RAMACH MARZYCIELSKIEJ POCZTY

Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas IV - V pisali listy do Lenki i Martynki w ramach "Marzycielskiej Poczty".
Beata Droś, nauczycielka języka polskiego udzielała uczniom cennych wskazówek i w razie potrzeby tłumaczyła zasady pisowni w trakcie pisania. Dzieci napisały w sumie 25 pięknych listów, które na pewno przyniosą radość chorym dziewczynkom.
Inicjatorem tych działań jest nasza katechetka - Grażyna Kasprzycka.
Szkolny Wolontariat działa pełną parą.

 

WOLONTARIUSZAMI WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZOSTALI:
Nicola Ośródka, Dominika Kotarska, Ewelina Kostek, Paweł Namyślak - uczniowie klasy VII
Aleksandra Wurszt, Kamil Sobańtka, Szymon Raj - uczniowie klasy VI
Opiekun nauczycielka Katarzyna Sykulska
FINAŁ ODBĘDZIE SIĘ 14 STYCZNIA 2018 ROKU
WOŚP.jpeg
W dniu 10.01.2018 r. nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczyła w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W szkole jak co roku odbyła się Szkolna Licytacja otrzymanych gadżetów: z WOŚP, z Urzędu Gminy w Rudnikach oraz z Nest Bank /Oddział w Opolu. Do wylicytowania były m. in. koszulka WOŚP, koszulka Górnej Prosny, koce Nest Bank, kubek i czapki Nest Bank, parasolka z odblaskiem  Nest Bank, teczka skórzana Górna Prosna, kubek Centrum Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach, plakat WOŚP i wiele innych. Emocji było co nie miara., albowiem każda klas chciała wylicytować jak najwięcej rzeczy. Nad całością licytacji czuwała Pani Katarzyna Sykulska wraz z 7 wolontariuszami: Nicolą Ośródką, Dominiką Kotarską, Pawłem Namyślakiem, Aleksandrą Wurszt, Szymonem Raj, Kamilem Sobańtką.

 
W niedzielę 14 stycznia 2018 roku już od samego rana 7 wolontariuszy naszej szkoły: Nicola Ośródka, Dominika Kotarska, Paweł Namyślak, Aleksandra Wurszt, Szymon Raj, Kamil Sobańtka wraz z opiekunką Katarzyną Sykulską wyruszyło ze swoimi skarbonkami w dalszą trasę, aby nazbierać jak najwięcej pieniążków na tak szczytny cel. Mimo mroźnej pogody kwestowaliśmy w różnych miejscach naszej okolicy. A wszystko to po to, aby wyrównać szansę w leczeniu noworodków. Tak kształtują się wyniki: Ola - 423,14 zł, Ewelina - 339,47 zł + 2 EURO, Kamil - 300,50 zł, Nicola - 242,95 zł, Dominika - 230,75 zł, Paweł - 224,73 zł, Szymon - 183,09 zł. RAZEM: 1.944.63 ZŁ + 2 EURO.
Wszystkim darczyńcom dziękujemy! SIE MA!

 

GÓRA GROSZA

Góra Grosza 2018.jpeg
Już po raz osiemnasty Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie  wzięła udział  w akcji  „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej z siedzibą w Warszawie.
Zbiórka pieniędzy w naszej szkole przeprowadzona została od 27 listopada 2017 roku do 2 stycznia 2018 roku. Akcję tę przeprowadziła nauczycielka Grażyna Kasprzycka wraz z uczniami z klasy VII. Ogółem zebrano 462,85 zł. Pieniądze te przekazane zostały na pomoc dzieciom z Domów Dziecka. Celem tej akcji było uświadomienie  uczniom, że jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza  może pomóc najbardziej potrzebującym kolegom i koleżankom.

 

"OPATRUNEK NA RATUNEK"
P1070622.jpeg
W ramach szkolnego wolontariatu ruszamy z akcją "Opatrunek na ratunek! Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy, czekamy na środki opatrunkowe!
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio
P1070619.jpeg.
Pakowanie.jpeg
Z inicjatywy Pani Grażyny Kasprzyckiej przy pomocy szkolnych wolontariuszy przeprowadzono akcję zbierania środków opatrunkowych dla ośrodków misyjnych Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Wracający z misji wolontariusze Fundacji i sami misjonarze piszą do nas listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poparli naszą akcję.

 
ZBIÓRKA WŁÓCZKI DLA CHORYCH DZIECI Z JAWORZNA
włóczka.jpeg
W ramach szkolnego Wolontariatu ogłaszamy zbiórkę różnokolorowych włóczek na rzecz chorych dzieci do dnia 30 maja 2018 roku. 
Zebrana włóczka zostanie przekazana do Jaworzna, gdzie 1 czerwca będzie dziergany szalik. Inicjatorami tego wydarzenia są lokalni działacze z Jaworzna.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe