Warsztaty wielkanocne w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu

0194bb7b-0375-4432-9038-06aae80bea93.jpeg

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy uczniowie klas 1 - 3 oraz 6 - latki uczestniczyli w warsztatach poświęconym zwyczajom wielkanocnym na terenie ziemi wieluńskiej.

Zajęcia warsztatowe odbyły się w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu w dniu 27 marca 2024 roku.

Tam dzieci obejrzały pokaz multimedialny prezentujący przygotowania do Świąt Wielkanocnych oraz samodzielnie wykonały pisankę tradycyjną metodą malowania woskiem. 

Po warsztatach wszyscy udali się na zwiedzanie wystaw, były to m.in. Afryka. Tajemnice Czarnego Lądu”. której ekspozycja pochodzi ze zbiorów Muzeum Miasta Pabianice większość jej eksponatów ma historyczny charakter.

Pradzieje Ziemi Wieluńskiej na której możemy podziwiać zabytki krzemienne i kamienne z późnego paleolitu, mezolitu i neolitu, pochodzące głównie z licznych stanowisk zlokalizowanych nad Wartą.

Życie codzienne wsi wieluńskiej na początku XX wieku na której prezentowane są tradycyjne narzędzia i sprzęty potrzebne do prowadzenia gospodarstwa wiejskiego na przełomie XIX i XX stulecia oraz wystawa

Świadkowie mówią... Wieluń 1 września 1939 roku która ukazuje tragedię przygranicznego miasta, które 1 września 1939 r. wskutek kilku nalotów bombowych Luftwaffe w ogromnym stopniu zostało zniszczone.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy restaurację McDonald's.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe